Kurvad uudised: bussi summutid

bussid kuni aastani '79 ehk esimene ja teine keremudel

Moderaator: ingmar

Vasta
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Kurvad uudised: bussi summutid

Postitus Postitas Style »

Nimelt, ei Walker, ega Bosal ei tooda enam -79 bussidele sumpse. Vähemalt uutes kataloogides seda bussi enam ei esine. Jääb loota vaid laojääkidele (kauak neid ikka on?), kasutada vähe kvaliteetsemaid tootjaid või ise keevitada...
jossu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 193
Liitunud: T Aug 22, 2006 5:07 pm
Asukoht: Tartu/Kuressaare

Postitus Postitas jossu »

mina veel kuu aega tagasi umb tellisin sumpsi, bosalist kui mai eksi
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas martr »

sain ka bosalist vastuse hindadega, kus kokku oli siis ~14000.-, et siis ka soojavahetid sees, mis mul läbi ja siis ka kõik tihendid ja muud vidinad. Et nac kallis.
Et ehk oskab keegi öelda, kas on mingisugune otsetee, et võtan need soojavahetid üldse ära ja torud kuidagi otse siis tagumisse pütti.
Kas kuskil midagi sellist tehakse juba, ja kas muidugi nii on üldse mõeldav?
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

martr kirjutas:võtan need soojavahetid üldse ära
Kas sul T3 summutivärk all ei ole?..
Kasutaja avatar
saar
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 168
Liitunud: T Dets 30, 2003 12:19 am
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas saar »

njaah.

Mul õnnestus leida keevitaja, kes vanadele soojavaheti kestadele uue pleki peale keevitas. Küsis küll tunni hinda ja tunde kulus, aga tulemus oli väga hea.

Ega need heitgaaside torud seal sees pole läbi, need on jämedad. Seega uue soojavahetamise karbi ümber keevitamine aitab. Kuigi sellega peab täpne olema, sest üleval pool pole just palju ruumi.
maru rahulik!
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas martr »

mul on T3-e oma jah, need soojavahetid on erineva koodiga, tagumine pütt on kõigil sama (72-82).

Seega nagu ma aru saan siis hääle poolest summutab ainult see tagumine pütt, kui muidugi soojavahetitel need sisemised torud terved on, mul igatahes paistab ka see plekk neil ümbert auklik kohati. Ja siis see pütt muidugi on läbi, mis bosalis on 2000 krooni - selle kraabib kokku veel.
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

martr kirjutas:Ja siis see pütt muidugi on läbi, mis bosalis on 2000 krooni - selle kraabib kokku veel.
Saab üle 500 krooni odavamalt ka, mitte Bosal küll, kuid ajab asja täiesti ära. Minul, ntx, funktsikleerib :)
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Postitus Postitas Teet »

on's bussi ja põrri summutid erinevad?

kui nüüd hindu vaadelda ning eeldada, et BBT osad ka ühel kaunil talvehommikul kohale jõuavad, on BBT 40 euroühikune hinne "german quality" sumpsi eest suisa kommiraha.

aga jah - tarneaeg ning põrri puhul ka kvaliteet/nurkade õigsus on ju teadupärast hinnast olulisem. Seega elame-näeme...

Teet,
ootab juba maikuust sellisele masinale nagu Opel kadettE (tõsi - mitte mingi harju keskmine "allasajakilovatine") Walkeri sumpsijooksu - viimane pütt (mis ilmselt on sõsarmudelitega sama) on küll kohal, aga sest on vähe abi :P
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
Hannes
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 270
Liitunud: R Veebr 27, 2004 5:16 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hannes »

Jutt käib 2-liitrise sumpadest
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas martr »

tänud Andresele! uus tagumine pütt koos tihendite ja lõpusoleva toruotsaga käes. Nüüd peab vaatama, kas kannatab ka kinnitada vanade soojavahetite külge, või vajavad need veidi keevitusega kohendamist.

Päikest
Mart
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Olles eelnevalt kõik läbi lugenud saan umbes nii aru, et kas tuleb leida 1978 T2 bussile laojäägina summuti või ehitada ise? Keegi võib vihjeid anda nende laojääkide osas? Soojusvahetid on olemas uued. Sealt edasi on kõik väga läbi. :roll:
Vasta