põrnika välimääramine - hunnik küsimusi

mitte otseselt muude teemade alla minev mula :)

Moderaator: ingmar

Vasta
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

põrnika välimääramine - hunnik küsimusi

Postitus Postitas Teet »

tere suve,

...et kõik ausalt ära rääkida alustame aga algusest:
nähes "müüa '67a põrnikas"-kuulutust, ei suutnud vastu panna ning läksin teda kaema. Nähes seda eksemplari käis mõttest läbi "etskae, ongi '67 - ja päris kobe veel" ning tekkis kinnisidee edaspidi ise selle rooli keerutada. Nüüd siis toimub esimesel võimalusel ARK-visiit.

kuna aga masinast on "osavad käed" (siiski väga kultuurselt) üle käinud ning tont teab, mis masin oma olemuselt kujutab, päriksingi hää meelega teadjameeste/naiste käest:
- kas kere, mis välimuselt "pre-67" on ning sisult väga spartalik näikse (odomeeter+bensutase on ainukesed "kellad"), võib siiski olla pärit 1974 aastast? Pass seda väidab ning kerenumber klapib paberil olevaga (1142812013)
- mootor on pääle istutatud uuem ning elektrisüsteem on (ainult "kapoti all") 12V - aga kust leida plokilt nummerit, mis kinnitaks, et tegemist on justament 1493cm3 suuruse jõuallikaga (nagu paber väidab)?

tegelikult on ka muid küsimusi tehnika poolt, aga need löön letti alles siis, kui on põhjust "Klubiliste saanid" alajaotusesse uue teema tekitamiseks... Soovitused detailide uurimiseks on siiski teretulnud - eesmärk on justament peatsest uuest liikurist võimalikult palju teada ning üldiselt on kole tahtmine ta ikka kohe registris võimalikult "õigeks" saada. Kahjuks mu kasinad mudeli-teadmised seda (veel) ei võimalda.
vabandan, kui vastused kusagilt leidnud oleksin - nimelt mõni nädal tagasi siinset foorumit uurides leidsin jupikesi vastavasisulist infot, kuid nüüd enam leida ei suuda :(

ette tänades,
teet
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: põrnika välimääramine - hunnik küsimusi

Postitus Postitas ingmar »

hei!

tegin kiire otsingu kuuglis ja avaldan oma arvamust. aga arvamus on suuresti m]jutatud ka praegusest leitsakust :)
Teet kirjutas:- kas kere, mis välimuselt "pre-67" on ning sisult väga spartalik näikse (odomeeter+bensutase on ainukesed "kellad"), võib siiski olla pärit 1974 aastast? Pass seda väidab ning kerenumber klapib paberil olevaga (1142812013)
3. number peaks tähistama aastat. sinu 4jale vastab tõesti 1974. ehk siis seeria algus sel aastal oli 1142 000 001. aga et masinal on siis "kurvad silmad"? mis veel välimuses "pre67" on?
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: põrnika välimääramine - hunnik küsimusi

Postitus Postitas Teet »

õhtust,
seep see kõikse imelikum ongi, et minu võhiklikule silmale ongi tegemist siiski kurvasilmsega - seepärast ma ka kohe pärast ühe külje silmitsemist müütajale teatasin, et ma tassiks masina kohe minema ;)
oleks ma säält (enda arvates) '74 leidnud, oleks mu huvi kahjuks raugenud.
eraldi detailidest jäid silma veel vaid vanad tagatuled. Armatuur otseloomulikult plekist, odomeetrist paremal ristkülikukujuline bensunäidik. Muude detailide eest mütsi süüa ei julge. Tõele au andes olen masinast vaid "väikest pilti" näinud, kuna vanake pesitseb kitsukeses garaazhis, kust ta viimased 7..8a välja jõudnud pole. Sellest ka suutmatus teda silme ette manada. Stanged on madalal ja kitsad (aga ühe horisontaalse osaga), sildadae küljes veljed 4*205(?) poldiaukudega.

nojah - ega mu kirjeldus ilmselt palju ütle. Küllap peagi saab pilte uurima asuda ning ehk selgub siis ka tõde. Kui on mitmest kokku lapatud, kujuneb uute osade külgepanek ilmselt parajaks kaardimänguks :)
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: põrnika välimääramine - hunnik küsimusi

Postitus Postitas ingmar »

Teet kirjutas:...küljes veljed 4*205(?) poldiaukudega...
5x205 ehk ikka :) aga... äkkiste on sul seda/neid pilte käepärast? riputad siia ka üles meile nuputamiseks? :)
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

Tegin siin ühe pildi Põrride välimääramiseks (ingl.k.)
Manused
vehicle identification.jpg
vehicle identification.jpg (164.49 KiB) Vaadatud 10532 korda
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Postitus Postitas Teet »

suur tänu, "Style" - see on väärt materjal.
pildid saan teha järgmine nädal - siis peaks liikur plaanide järgi uude koju kolima. Küllap siis talle täpse diagnoosi paneme. Põnevuse kruvimiseks aga etteruttavalt nii palju, et eks pildild "Style" pildilt esimesega kole sarnased tulevad - pelgalt värv on törts teine :)

kudagi vähe on neid põrnikapilte netiavarustes - parim aastaarvu ja ilmet siduv leht on mobile.de :)
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

Teet kirjutas:kudagi vähe on neid põrnikapilte netiavarustes - parim aastaarvu ja ilmet siduv leht on mobile.de :)
paln väga - http://www.thesamba.com/vw/forum/album_ ... cat_id=666 - selle läbivaatamiseks peaks sul mõneks ajaks tegevust olema :)
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

Veel üks link Põrride välimääramiseks, ikka inglise:
http://fly.hiwaay.net/~jfrohwei/vwac/changes.html
Vasta