Kas Põrnikal on automaatkäigukasti?

põrnikate ümber käiv elu

Moderaator: ingmar

Vasta
Agu
vaikne tüüp
vaikne tüüp
Postitusi: 6
Liitunud: P Apr 04, 2004 6:08 pm

Kas Põrnikal on automaatkäigukasti?

Postitus Postitas Agu »

Kas Põrnikatele (mitte New Beetle) on toodetud ja paigaldatud automaatkäigukasti? Millistele aastakäikudele ja modifikatsioonidele?

Kui ei ole tehasest sellist asja tulnud, siis kas annab talle mingi muu masina automaatkäigukasti aretada?
Kasutaja avatar
Hannes
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 270
Liitunud: R Veebr 27, 2004 5:16 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hannes »

On küll.
Agu
vaikne tüüp
vaikne tüüp
Postitusi: 6
Liitunud: P Apr 04, 2004 6:08 pm

Postitus Postitas Agu »

Hannes kirjutas:On küll.
Hannes, äkki Sa tahaksid sellest rohkem rääkida?
Küsisin ju ka aastakäikude ja modifikatsioonide kohta.

Lisaks tahaks teada, kui töökindel ja "asjalik" see automaatkast on.
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

Hei, Agu, p66rdu sellise foorumikasutaja nagu Nokkel poole. Kui ma ei eksi, siis yks v2heseid maarjamaal olevatest autumaat-p6rradest selle omanik (st siis originaalis, mitte ise paigaldatud), tema teab kindalsti sind rohkem valgustada.
Kasutaja avatar
nokkel
haige
haige
Postitusi: 131
Liitunud: P Jaan 04, 2004 11:00 pm
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas nokkel »

Jah mina siin :D
Lõpuks oli aega ka siia pilk peale visata ja mida ma näen inimene huvitub sellest millest ka mina natuke midagi tean!
Tähendab jah mul endal siis 1969 a automatic originaalis. Ega ta tegelt nüüd päris automaat pole aga pool automaat kui aus olla.
Modifikatsioonide kohta siis niipalju tean et neid väga lühikese aja jooksul toodeti (erinevatel minuni jõudnud andmetl 800-8000 :? )
Alates 1968-1971 oli see vahemik kui neid vast euroopas vormiti. mootoriks oli enamasti 1500 ne.
Kui soovid pikemat kirjeldust ja sõidu omadusi nautida ehk kohtume lähimal võimalikul üritusel. (Ma katsun tal ikka esimeseks ürituseks esisilla alla saada. praeguseks 50% töödest tehtud ehk jõuab)
A mulle meeldib, et ka keegi teine huvitab sellisest mudelist ja sellist pead enamalt jaolt tikutulega taga ajama! 8)

uh jube segane ja pikk sai :? :wink: :(
Mudel pildipeal ongi see õige!!!
Milleks Ferrari, kui on olemas Põrnikas!?
Kasutaja avatar
Mart
"know-how"
"know-how"
Postitusi: 334
Liitunud: E Dets 08, 2003 12:44 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mart »

2 tükki tõi härra Kägu kunagi Gotlandilt, tema jutu järgi olid need mõlemad täisautomaatkastiga. Ühe sünniaastaks oli '73, teist ei tea.
Tõeline auto sõidab ilma veeta!
Kasutaja avatar
nokkel
haige
haige
Postitusi: 131
Liitunud: P Jaan 04, 2004 11:00 pm
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas nokkel »

Mul ka Automatic kiri nurgapeal, sidurit pole. Oleneb mida ja kust maalt täisautomaadiks lugeda. Vähemalt minu uurimused näitavad, et on siiski sama kastiga mis mul.
A ma ootan alati uut infot selle kohta. Nii, et ega ma seda väidet ka ümmer ei hakka lükkama!
Milleks Ferrari, kui on olemas Põrnikas!?
Kasutaja avatar
Mart
"know-how"
"know-how"
Postitusi: 334
Liitunud: E Dets 08, 2003 12:44 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mart »

Osa põrnikaid ('68-'75) tehti küll nn. poolautomaatkastiga (Automatic Stick Shift). Seal on hüdrosidur koos kolmekäigulise kastiga. Käike vahetatakse käsitsi, aga ilma siduripedaalita.
Kas Kägu aparaatidel oli sama variant, ei oska kindlalt öelda.
Tõeline auto sõidab ilma veeta!
Kasutaja avatar
nokkel
haige
haige
Postitusi: 131
Liitunud: P Jaan 04, 2004 11:00 pm
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas nokkel »

A sa Mart oled mingit numbrite arvu ka kuulnud, kui palju siis neid (pean silmas Automatic Stick Shifte) tegelikult toodeti. Või tead nimetada kohta, kus seda saaks uurida!
Milleks Ferrari, kui on olemas Põrnikas!?
Kasutaja avatar
Mart
"know-how"
"know-how"
Postitusi: 334
Liitunud: E Dets 08, 2003 12:44 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mart »

Arvude kohta ei oska öelda, Haynesi manuaal ütleb ainult, et oli 'available as an option 1968-75'.
Muide, minu bussi praegune mootoriplokk on ka kunagi teeninud 1300cc poolautomaat-põrnikat, kuna seal oli küljes kahekontuuriline õlipump.
Tõeline auto sõidab ilma veeta!
Vasta