kas meil tekivad mured?!

huvitavamad ja kasulikumad viited

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

kas meil tekivad mured?!

Postitus Postitas ingmar »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=10878929

selline asi, haamri alt läbi käinud ja kinnitatud. kas keegi teab sellest teemast midagi enamat? st kas ma pean hakkama kõiki oma keresid kindlustama?? :cry: :cry: :cry:
emsy
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
Postitusi: 55
Liitunud: K Veebr 25, 2004 10:55 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas emsy »

Selline asi on juba mõnda aega kehtinud, nüüd aga hakatakse seda väga jõuliselt ellu viima...
Seadusest võiks nii aru saada, et kui sul liikluskidlustuse LEPING sõlmitud, siis ei pea sul tingimata olema kehtivat liikluskindlustuse POLIISI (juhul kui ei ole jah leping). nii et kui sõita soovid, siis n.ö. pikendad sügisel kehtivuse lõpetanud poliisi.
nii sain mina aru...
endine Väle Tuul
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

http://www.epl.ee/artikkel_297702.html

sellise artikli leidsin veel. seal on nati paremini seletatud, kui delfis. ja ausalt öeldes rahustas see mu maha. tsiteerin:
ERGO Kindlustuse liikluskindlustuse riskijuht Andrus Kroon kinnitas, et sõlmitav kohustuslik liikluskindlustuse leping on tähtajatu ja selle eest tasu ei küsita, mis tähendab, et kohustusliku liikluskindlustuse n-ö ei-lepingu võib sõlmida ka poliisi ostmata.
ehk et teed lepingu (tasuta), poliisis (tasuline) ei tee, ja su romu võib aianurgas edasi paremaid aegu oodata. vist :)
Kasutaja avatar
saar
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 168
Liitunud: T Dets 30, 2003 12:19 am
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas saar »

Seda küll jah.

Aga ma ei saa arvamust avaldamata jätta, et milleks see jama?

Sa pead nüüd igal aastal uuesti lepingu sõlmima, sest seal samas artiklis on kirjas, et kui sa 12 kuu jooksul pole poliisi ostnud, siis oled sa "surnud" ja su leping lõpetatakse. Ehket pead uuesti lepingu tegema. Ja nii igal aastal iga oma aias seisva kerega.

Ja kui suur on see kahjude hulk, mis on tekkinud kindlustamata autodest ja kui palju see uus (õigemini praeguse korra range rakendamine) kord siis neid kindlustamata sõidukite tekitavaid kahjusid vähendab?

Krt, see kes ei kindlustanud oma sõidukit (millega ta ka sõidab) enne, ei tee seda ka nüüd... sõlmib küll lepingu, aga poliisi ei osta... näiteks.
maru rahulik!
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

saar kirjutas:sõlmib küll lepingu, aga poliisi ei osta... näiteks.
see mõte minul oligi :)
Kasutaja avatar
Indrek
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 431
Liitunud: E Jaan 05, 2004 9:18 am
Asukoht: Kalamaja

Postitus Postitas Indrek »

Varsti on siis nii ka vist, et kui tahad olla vaba ja vallaline mees siis EV ütleb, et oot oot mees nii ikka ei lähe VÕTAD NAISE JA KÕIK meid ei huivta millise ja kas sa teda paned ka või ei aga naise pead võtma
tekst on pärit siit: http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=15493&page=1

kuradi lahe!
-The goal in Life's Journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out and shouting "holy shit what a ride!"
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

on keegi targemaks saanud? minust niipalju, et käisin aadressil http://www.lkf.ee/index.php?0114911163394, kus saad oma isikukoodi või firma reg.koodi järgi otsida kindlustamata masinaid. suureks rõõmuks näidati seal mulle ainult ühte autot. käisin siis ka kindlustuses ära, istusin maha, lõin paberi lauale ja küsisin, et mida tegema pean sellega. Tädi vastas, et ei muud midagi, kui leping (tasuta), poliisi (tasuline) EI PEA tegema. nagu ütleb läti vanasõna - mõeldud, mõeldud. ja tegin siis ära. Leping kehtib 12 kuud, kui selle jooksul ma poliisi ei tee, siis leping kaotab kehtivuse ja tuleb lihtsalt uus teha. Samas kuulsin juttu, et kindlustusfond võib peale seda 12 kuud keelduda sulle poliisi tegemast, kuna sa oled neile "mittevajalik klient". Selle jutu tausta ma ei tea. Samas käisin seda asja tegemas Tartus Sõbra keskuses, tore koht, ühes kohas on 5-6 kindlustust koos ja nende vahelt valitakse. Ses mõttes et kui ka 1 kindlustusfirma enam sind ei taha, saab niimoodu, ütleme, 5 aastat ära elada. Vaadates AS Eesti Vabariigi edenemist on selleks ajaks seadused 17 korda muutunud, 3 kindustusfirmat otsad kokku pannud ja 5 juurde tulnud :)
Ilmselt ei saa sellist ainult lepingut teha kohas aadressiga http://www.ekindlustus.ee/. Iseenesest mugav asi neti inimestele - teed poliisi ära, kannad raha üle ja poliis saadetakse sulle postkasti. Asi töötab, olen proovinud.

Aga et kui keegi teab midagi muud ülalpool kirjutatud seaduse ja kehtiva korra ning vanaautoarmastajaid (loe: neid hulle inimesi, kes koguvad roostes keresid ja ise räägivad, et vot selle teen korda ja sinna teen siukese asja peale) ees ootavate olukordade kohta, palun andke teada.
aivar
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 336
Liitunud: N Jaan 22, 2004 9:37 am
Asukoht: Elva
Kontakt:

Kindlustusest

Postitus Postitas aivar »

Tegin täna lepingu sellele 60nda aasta bussile.Öeldi näiteks et võin vanale autole teha poliisi ka üheks päevaks kui on vaja sõita! Paanikaks pole põhjust :lol: koguge rahulikult romusid edasi :wink:
Vasta