Tobre type 1 '70

Sõidad millegagi ringi? Kuuri all vedeleb veel 2 luukeret? Tee pildid, riputa üles, kirjuta jutt juurde et kust said, miks said, mida edasi teed jne...

Moderaator: ingmar

MeelisV
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 205
Liitunud: R Okt 24, 2014 8:16 pm
Asukoht: Jõelähtme vald

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas MeelisV »

kas pargid ei võiks olla kasutatavad ka ilma süüteta
s.t. süüde välja ja/või uks lukus ja/või alarm peal aga parke saaks eraldi peale panna ?
kui vajalik see optsioon oleks ei teagi kohe seaduses oli vist nagu sees mõte, et peatudes/parkides halva nähtavuse korral peaks kasutama ääretulesid
kuigi jah pigem kasutatakse liialt ohutulesid ja ka selles olukorras
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas tobre »

MeelisV kirjutas:kas pargid ei võiks olla kasutatavad ka ilma süüteta
s.t. süüde välja ja/või uks lukus ja/või alarm peal aga parke saaks eraldi peale panna ?
kui vajalik see optsioon oleks ei teagi kohe seaduses oli vist nagu sees mõte, et peatudes/parkides halva nähtavuse korral peaks kasutama ääretulesid
kuigi jah pigem kasutatakse liialt ohutulesid ja ka selles olukorras
Aitäh kaasamõtlemast. Ma olen sinuga nõus, see peab olema võimalik. Ma ei ole elektroonika komponenti seda küll nii lahti kirjutanud, aga elektriskeemi joonistades arvestasin sellega, et tulede releedele tuleks alati vool peale, küsimus jääb siis nende releede lülitamisesse.

Mu üldine mõte oleks dashboard hästi clean ja minimalistlik jätta (nii palju kui see juba võimalik on), ei mingeid tulede lüliteid ega midagi. Kas keegi teab, kas ohutulede lüliti peab olema olemas? Kas selle kohta on mingi nõue?

Mu lühiajaline mõte oleks mingi ajutine nupp kuhugi armatuuri alla vms kohta. Pikemaajalisem mõte oleks aga natuke ulmelisem. Kuna sellel raadiol jookseb Apple CarPlay, siis kirjutada sinna rakendus, millega auto komponente juhtida saab. :)

Aga hetkel on tõesti probleem manuaalsetes lülitites ja kui ma pole ära midagi unustanud, siis selliste lülititega:

* Tuled, vähemalt pargid
* Ohutulede lüliti
* Ventilaatori lüliti

Kellelgi on ideid kuhu ja kuidas neid panna või äkki on veel midagi, mida ülevaatuse onud vaatavad?
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas tobre »

Foorumi väliselt on tekkinud mõnedel sõpradel küsimusi, et mis see elektroonikaga juhtimine nii väga annab. Konkreetselt oli küsimus, et miks peaks suunatuled läbi elektroonika käima? Võib-olla on ka siin kellelgi see küsimus tekkinud, sest oma elektroonika funktsionaalsuse list seda mõtet ei kajastanudki.

Nimelt kui seda planeerisin, siis võtsin eeskuju tänapäeva autodest. Mõnedel tänapäeva autodel on selline mugavusfunktsioon, et kui suunatule lülitit korraks natuke vajutada (nii, et ära ei lukusta), siis suunatuli vilgub 3 korda edasi. See on mugav ridade vahetamiseks ja möödasõitudeks. Versus siis see, et pead kas ära lukustama, pärast käsitsi tagasi tõmbama või kangi all hoidma. Ilma elektroonikata sellist asja teha tundub jube keeruline. :)
MeelisV
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 205
Liitunud: R Okt 24, 2014 8:16 pm
Asukoht: Jõelähtme vald

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas MeelisV »

mis selline "aju" maksma läheb
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas tobre »

Hetkel olen planeerinud 9 moodulit. Iga mooduli trükkplaadi tellimine Hiinast maksab 10 dollarit. Umbes sama palju eest ka komponendid sinna peale. Lisaks hirmus hulk enda tööd :)
MeelisV
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 205
Liitunud: R Okt 24, 2014 8:16 pm
Asukoht: Jõelähtme vald

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas MeelisV »

proovi ära,
katseta
ja mine tea
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas tobre »

Kas keegi oskab soovitada, mida panna või kust otsida elektrilist ventilaatorit, millel oleks lihtne kütteelement sees.

Nimelt kuna mootorist enam sooja õhku salongi ei tule, aga vihmaga võivad aknad ikkagi uduseks minna, siis mõte oleks panna lihtne ventilaator kapoti alla, mis oleks elektriline ja puhuks ka natuke sooja õhku. Selle võiks siis mingi valemiga nende originaal akende aukude peale suunata.

Igal pool, kus olen vaadanud, on mingid imelikud ja käivad sigaretisüütajasse. See juba annab indikatsiooni, et nad on pigem mitte eriti head. Ehk kellelgi on mõtteid ja ideid.
Kasutaja avatar
Indrek
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 431
Liitunud: E Jaan 05, 2004 9:18 am
Asukoht: Kalamaja

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas Indrek »

AE kauplustest saad Calix-i soojendi. Aga selle käitamiseks on sul vaja ka inverter autosse intallida, mis polegi paha mõtte äkki? Saab mikrouunis saia soojendada...
-The goal in Life's Journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out and shouting "holy shit what a ride!"
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas tobre »

Indrek kirjutas:AE kauplustest saad Calix-i soojendi. Aga selle käitamiseks on sul vaja ka inverter autosse intallida, mis polegi paha mõtte äkki? Saab mikrouunis saia soojendada...
Pigem jääksin 12v peale. Inverter võib portatiivne olla, kui vaja peaks olema.
Kermo
vaikne tüüp
vaikne tüüp
Postitusi: 7
Liitunud: K Aug 19, 2015 9:30 am

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas Kermo »

Ma tean et ringraja masinatele sai pandud paadi ventilaatorid kuna olid lihtsalt paigaldatavad ja vastupidavad (veekindlad ka). Ma ei tea kas mõni soojendusega ka on aga raja peal piisas ka värske õhu puhumisest akendele et udu ära tõmbaks.
Kasutaja avatar
kaupz
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 858
Liitunud: P Sept 02, 2007 9:58 pm
Asukoht: eesti, harjumaa, keila vald

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas kaupz »

kas audi 100 C4 kerega ei olnud juba elektriline lisaküte vent.kanalis?
kui suur välja näeb, ei tea.

Pilt

https://www.google.ee/search?q=audi+c4+ ... BI9R9AM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostan VW T2 Hipibuss nimelise sõiduki, igasugune info on oodatud.
(o\_!_/o) Drive Your Old Vw To Work Every Summer Day
MeelisV
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 205
Liitunud: R Okt 24, 2014 8:16 pm
Asukoht: Jõelähtme vald

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas MeelisV »

mina olen korra sealt tellinud küll vaid ventika aga valikus on ka kütted

http://www.t7design.co.uk/index.php/hea ... eater.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas tobre »

MeelisV kirjutas:mina olen korra sealt tellinud küll vaid ventika aga valikus on ka kütted

http://www.t7design.co.uk/index.php/hea ... eater.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Okei, sellest valikust leidsin küll hea asja ma arvan. http://www.t7design.co.uk/index.php/hea ... -600w.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tänud!
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas tobre »

Natuke pildimaterjali ka teile hammaste vahele.

Viimased nädalad on endiselt elektririndel läinud:

Pilt
Pilt

Samas alati ei lähe päris nii nagu on loodetud. Seekord siis üks relee oli kurja juur, millel oli teistest erinev pinout. Õnneks muud hullu ei juhtunudki, kui üks 0.75ne massi juhe andis alla. Toimis hästi kaitsena. Minu esimene reaktsioon oli: "kus telefon on, pean pildi tegema". Teised olid paanikas.
Pilt

Aga väikestest tagasilöökidest hoolimata sai natuke "aju" progetud.
Pilt

Ja ega väga palju aega ei möödunudki, kõigest mõned käivituskatsed ja juhtuski selline asi. Mõned jupid veel natuke lahti, aga tühja sellest . Video YouTubes: https://youtu.be/s25Vxhxjs-c

(Ingmar, palun tee nii, et saaks embed videot siia ka panna)
Viimati muutis tobre, E Mai 09, 2016 2:25 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Tobre type 1 '70

Postitus Postitas ingmar »

Aga selle jaoks on viimane ikoon - video

https://www.youtube.com/watch?v=s25Vxhxjs-c[/video]
Vasta