värvi ja interjöri lahendused taastajatele

huvitavamad ja kasulikumad viited

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
bill
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 606
Liitunud: N Veebr 05, 2004 6:46 pm
Asukoht: TÜRI
Kontakt:

värvi ja interjöri lahendused taastajatele

Postitus Postitas bill »

http://www.volksworld.com/blog/vw-icons ... arts-32582" onclick="window.open(this.href);return false;
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: värvi ja interjöri lahendused taastajatele

Postitus Postitas Teet »

kui ma õigesti aru saan, siis need räägivad eelkõige pre-60 värvidest:
The Beetle ones date from August ’57 through to July ’60, whilst the Karmann Ghia one is September ’57-July 1959 and the Notchback one is
from January 1963. I know that because it has 1/63 printed on it. Sadly, VW didn’t always date its literature, but that just adds to the fun of the chase.
Read more at http://www.volksworld.com/blog/vw-icons ... 2aQicev.99" onclick="window.open(this.href);return false;
leht ei kirjuta ka konkreetselt, mis aasta broshüürist mingi pilt on.
nt mu '65a sinise "Sea Blued" ja sellele vastavat L360 koodi ei ole. Spies&Hecker värvivaliku puhul annab koodi ja nime. Annab ka pinnaka "retsepti", mis viitab 1959 aastale (kahjuks päris selle järgi värvi segada ei anna ja mul läheb katse-eksitusmeetodiks). Ilmselt on broshüürid / nende valikud vanemad kui 1959.
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
bill
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 606
Liitunud: N Veebr 05, 2004 6:46 pm
Asukoht: TÜRI
Kontakt:

Re: värvi ja interjöri lahendused taastajatele

Postitus Postitas bill »

...no vähemalt on koht,kusktkohast mõtteid koguda ja valikuid teha ligilähedasele.100% originaali Eestis vaevalt,et keegi kunagi taastama hakkab piinliku täpsusega.
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: värvi ja interjöri lahendused taastajatele

Postitus Postitas Teet »

"never say never" - põrnikas on üks kergemaid ja odavamaid masinaid, mida musta numbri alla ajada. Õige värv on sel puhul elementaarne ja lisaraha mitteküsiv asi.

küsimus kah - kuidas olid (kuuekümnendatel) põrnikate põhjad viimistletud? Ussitamise järgi äkki ainult krunditud? Või kaetud (ainult) mitte-kerevärvi (must) kattevärviga, mis äkki ei olnud kere-kattevärvist erinev ehk odav-õhuke asi? Ma pole taibanud ekstra uurida, aga mäletan, et liitekoha-pigide alt paljastus mingi väga läikiv ja õhuke must värv. Ning mujalt oli kõik lihtsalt "roostekarva". Netist vaatavad keretööde puhul kah mustaks värvitud põhjad vastu...

mu sinise masina kerel tundub tehasevärvi all lausa kaks krunti olevat - valge/hall ja punane. Kas tõesti krunditi kahe eri värviga?
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: värvi ja interjöri lahendused taastajatele

Postitus Postitas Teet »

konkreetselt '66 aasta jaoks on muidu üks entusiast teinud hea lehekülje (ma silmitsesin seda juba 2006 aastal :) ), mis üheselt ka värvikomplektid ära kirjeldab:
http://www.1966vwbeetle.com/1966%20Color%20Charts.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

viktoriiniküsimus: kas algupärased tiivatihendid olid põrnikal mustad? St mõningates kerevärvides pakutavad on nn aftermarket?
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Vasta