VIN kood

mitte otseselt muude teemade alla minev mula :)

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
vano
haige
haige
Postitusi: 117
Liitunud: N Okt 04, 2012 9:49 pm
Asukoht: Tallinn

VIN kood

Postitus Postitas vano »

mul tekkis üks küsimus VIN koodi kohta:
VIN kood on kahes kohas : plaat paremalt pool ukse ja posti vahel ning paremalt poolt auto all metalli küljes.
vot see mis on auto all on täiesti roostes ning seda isegi ei saa lugeda.. kuidas tehnoülevaatusel/piiril/ARKis on? Mis juhtub, kui mul jääb ainult plaat ???
tahan roostest lahti saada ning korralikult korrosiooni tõrjet teha

thnx
Kasutaja avatar
uno
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 409
Liitunud: E Mär 26, 2012 2:15 pm
Asukoht: Tallinn, Muuga

Re: VIN kood

Postitus Postitas uno »

Varjant on, et minna ARKi ja taotleda VIN koodi taastamist.
Ehk siis lööd uuesti numbrid raamile peale.
Minu mäletamist mööda oli see päris korralik bürokraatia + siis veel keegi ei taha numbreid lüüa.
ARK ütleb, et margiesindus peaks seda tegema, margiesindus saadab sind ARKi :)
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Re: VIN kood

Postitus Postitas marco »

Olen kuulnud, et kui näitad ARK-is ette kere numbri, mis on korrosiooni tõttu loetamatu, siis pannakse passi märge, et vin kood hävinud. Lihtsam variant on ise uus number lüüa. Keegi ei tule stangliga mõõtma numbrite suurust ja vahet. Enamus isegi ei tea, kus see number asub.
Terv. Marco
Kasutaja avatar
kaupz
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 858
Liitunud: P Sept 02, 2007 9:58 pm
Asukoht: eesti, harjumaa, keila vald

Re: VIN kood

Postitus Postitas kaupz »

mul ühe T2 paberites kirjas märkus "Vin kood etiketil"
kuigi on taga mootori juures vasakul pleki servas ka kood alles.
tagamaid ei tea, miks selline märkus sinna lisatud on,
omanikuvahetusel kanti aga midagi küsimata märkus uude passi üle.
Ostan VW T2 Hipibuss nimelise sõiduki, igasugune info on oodatud.
(o\_!_/o) Drive Your Old Vw To Work Every Summer Day
Kasutaja avatar
vano
haige
haige
Postitusi: 117
Liitunud: N Okt 04, 2012 9:49 pm
Asukoht: Tallinn

Re: VIN kood

Postitus Postitas vano »

ndmete muutmine on näiteks vajalik, kui:

muutuvad sõiduki andmed (nt värvus)
VIN-kood on muutunud loetamatuks
sõiduki andmed ja liiklusregistri andmed erinevad (nt andmesildil olevad massid ei ühti registreerimistunnistusel olevatega)
peale sõiduki ümberehitust, kui sõidukile on taotletud ning on väljastatud ümberehituse luba
Registreerimiseelne tehnonõuete vastavuse kontroll on riigilõivu vaba. Registreerimiseelsel tehnonõuete vastavuse kontrollil tehakse vajalikud muudatused sõiduki andmetesse. Peale andmete muutumist väljastatakse uus registreerimistunnistus. Registreerimistunnistuse väljastamise eest tuleb tasuda riigilõiv. Riigilõivu määrad leiab riigilõivude artikist.

Sõiduki ümberehituse kohta täpsem info ümberehituse artiklis.



VIN-koodi remarkeerimine
VIN-kood remarkeeritakse margiesinduses (margiesindused on leitavad margiesinduste artiklist). Markeerimisseadmete puudumisel teostab tööd Maanteeameti liiklusregistri büroo margiesinduse nõusolekul ja juuresolekul.

Pärast remarkeerimist tuleb sõiduk esitada liiklusregistri büroosse registreerimiseelsele tehnonõuete vastavuse kontrollile.

Remarkeerimise vormistamiseks liiklusregistris tuleb esitada margiesinduse poolt väljastatud remarkeerimise kinnituskiri. Remarkeerimise kohta tehakse märge registreerimistunnistusele. Uue registreerimistunnistuse eest tuleb tasuda riigilõiv. Riigilõivu määrad on leitavad riigilõivude artiklis.
Vasta