K: Tsirkulatsiooni pump?

õhuga ja veega kolmas bussi keremudel

Moderaator: ingmar

Vasta
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

K: Tsirkulatsiooni pump?

Postitus Postitas marco »

Mootoriruumis on üks lisa pump lõdvikute vahel. Avastasin, et see pump on kutu. Oskab keegipajatada, mille jaoks see pump seal on ja kas tuleb suur jama, kui ta ei tööta. Ja kuna originaali sarnane pump on sigakallis, siis äkki võib seda asendada näiteks mõne odavama pumbaga, millel pole lihtsalt boschi kirja peal.

Originaal siis selline:Pilt

Ja asendusena mõtlesin selliseid pumpasid:http://www.ebay.com/itm/6V-12V-DC-Micro ... 3f2660f5de

http://www.ebay.com/itm/NEW-Solar-DC-12 ... 6828254%26
Terv. Marco
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Re: K: Tsirkulatsiooni pump?

Postitus Postitas jeff01 »

Minu VR6el oli selline ja paljudel saksa autodel on veel. Muud selleta midagi ei juhtu, kui et tühikäigul ei tule eriti sooja salongi.....veidi kõrgendatud pöördel hakkab juba mehhaaniline pump tööle. Mina viskasin minema...kahjuks päris minema...lisakaal ikkagi ja kes tast ikka mulle raha tahaks anda :D Kui uut ei raatsi tuleb võtta kasutatu või küsida forsist odavamat analoogi.
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Re: K: Tsirkulatsiooni pump?

Postitus Postitas marco »

Lisaks sain infot, et see pump pidi peale mootori seiskamist mingi aeg töötama, et plokikaan üle ei kuumeneks. Tont seda teab, kas see ka õige jutt on.
Igatahes on uus boschi pump soetatud, kuna too sobis sinna kõige paremini. Pealegi polnudki see hind nii soolane!
Terv. Marco
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Re: K: Tsirkulatsiooni pump?

Postitus Postitas marco »

Täna ajasin jälgi ja veendusin, et minu bussil on see pump selleks, et plokikaan üle ei kuumeneks. Pump on ühenduses temperaruuri anduriga. Kui anduril oleva juhtme vastu mootorit panin, hakkas ka pump kohe tööle.

Tänud kaasa mõtlemast!
Terv. Marco
Vasta