Ostetud: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

äritegevus meie armsate liikurite ümber

Moderaator: ingmar

Vasta
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Ostetud: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas marco »

Hädasti oleks vaja 1,6-le diiselmootorile alumist rihmaratast, mis käib väntvõlli otsa. Just vanema tüübi oma, millel pole valatud kiilu, vaid millel on kiilu jaoks freesitud soon.
Sooviks rihmaratast, mis poleks päris kulunud. Ingmar, äkki võlud mulle uue välja? Uus oleks muidugi super variant.
Kogu jutt käib T3-e mootorist.

Pakkumised PS või 56 kuus viis 4 kaks 74.

Marco
Viimati muutis marco, K Veebr 06, 2013 9:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Terv. Marco
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: O: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas Style »

Jutt käib ikka hammasrihma rattast ju?..
Uut seda enam ei toodeta, isegi hiinakad mitte (Lõuna-Ameerikat pole jõudnud läbi lapata :mrgreen: )

Mind pani imestama see, et väntvõll on sellel mudelil ükssama kõikidel aastakäikudel!! See peaks ju tähendama, et saab ka uut tüüpi ratast sinna peale sokutada! Või eksin ma?..
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Re: O: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas marco »

Jah vaja on hammasrihma ratast! Kusjuures on jah väntvõll sama, aga kinnituspolt erinev. Vanem oli vist M8 ja uuem M12. See valatud kiiluga oli mul ka näppude vahel, aga neil oli juba nii suur erinevus, et ei tahtnud proovima hakata, sest siis poleks seda ju poodi tagasi võetud. Minu mõisusele jääb ikkagi arusaamatuks, et mis seda rihmaratast seal võlli peal fikseerib, kui kiilu ei pane. Pole nagu seda uuema mootori süsteemi näinud ka.


Ja kui ma nüüd tagantjärgi joonist uurisin, siis kataloog annab küll ühte koodi väntvõllile, aga ilmselge erinevus on sees.

Pilt
Terv. Marco
Brick
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 212
Liitunud: L Jaan 07, 2012 12:37 pm
Asukoht: Hiidland

Re: O: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas Brick »

marco kirjutas:mis seda rihmaratast seal võlli peal fikseerib, kui kiilu ei pane.
Kunagi hakkas VAG-i kummitama vähenev kasum. Siis üks noor insener arvutas välja, et kui võlli ots on teatava kaldega koonuses ja poldi pingutusmoment on X, siis kiilu asemel teeb sama töö ära hõõrdejõud (täpselt sama nagu nukkvõlli rihmarattaga). Vanad peerud sellepeale vangutasid päid, et kuidas nad küll ise selle peale ei tulnud... Tootmisprotsessis jäi hoobilt mitu liigutust vähemaks, tööliste palku ei pidanud vähendama, ja see noor insener edutati VAG nooreminsereride brigaadi brigadiriks. Kulus veel kümme aastat, ja siis tuli VAG-i tööle keegi Joachim M, kes raalis välja sellise ratsi, et käbi võib igavasest ajast igavesti paigaldada vända otsa nii nagu see on alates esimestest TDI mootoritest... Aga kuna siis ei läinud saksa autotööstusel enam nii hästi kui enne japside/koreakate võidukäiku, siis Joachim M. sai tunnustuseks vaid firmasisese aukirja, millel peadirektori allkiri oli asendatud selle skännitud koopiaga...

vot selline lugu selle asjaga...
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Re: O: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas marco »

No kui seal oleks koonus, siis oleks mul tõonäoliselt rihmasüsteem ammu kokku tagasi laotud, aga vända ots ei ole ju koonuses.
Terv. Marco
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Re: O: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas marco »

Nüüdseks olen niipalju uurinud, et seda rihmaratast tõesti enam saada pole. Hakkab vist leiutamine pihta!
Terv. Marco
Kasutaja avatar
uno
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 409
Liitunud: E Mär 26, 2012 2:15 pm
Asukoht: Tallinn, Muuga

Re: O: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas uno »

äkki kellegil caddy või golf1 diisli omanikel vedeleb midagi.
Või siis pead ikkagi 1,9td swapi peale mõtlema hakkama ;)
marco
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 301
Liitunud: L Juul 16, 2011 11:56 am
Asukoht: Tartu

Re: O: Alumist rihmaratast 1,6 diislile.

Postitus Postitas marco »

Teema minu jaoks ammendatud! Rihmaratas olemas. Suured tänud selle eest Kristole raadilt!
Terv. Marco
Vasta