Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

õhuga ja veega kolmas bussi keremudel

Moderaator: ingmar

lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3

Postitus Postitas lexuz »

Vahepeal väike update: Doka veovõllid ja käigukast vahetatud, mootor remonditud - sjuppe sai mu lammutatud Coachi pealt. Ja syncro on ikka veel mootorita ja hetkel müügis ka (http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php ... rhash=24c9). Ei ole leidnud veel mootorit...ja talv tuleb peale.
Viimati muutis lexuz, T Mai 07, 2013 9:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3

Postitus Postitas lexuz »

Syncro on müüdud (jube ruttu osteti ära tegelt) heasse peresse võrumaale, ja minu kollane "tibu" on nüüdseks minu käes tagasi.
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

1984 Transporter e. TIBU

Postitus Postitas lexuz »

Ühesõnaga - olin mis ma olin tige kogu bussimaalima peale aga juhuse tahtel on minu esimene T3 minu juures tagasi. Saab kerge kohenduse, hetkeseis siis selline:

Pilt

Pilt

Pilt

Mootor sai maha seetõttu et vahetan kasti tagasi 4se vastu, peal olev viiene loobib teist käiku välja, veel on lekkiv turbo ja palju muid pisiasju mis tahab sättimist, maha ja tegemisse lähevad pump ja pihustid, uuendamisele kuulub juhtmestik - seetõttu oleks vaja elektriskeemi antud bussile - jagage infot kuskohast leiab. Andku jumal mulle kannatust ja aitaks gaasilõikaja kaugel hoida...
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Selline oli tibu enne minu juurest minekut u 3 aastat tagasi

Pilt
Kasutaja avatar
uno
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 409
Liitunud: E Mär 26, 2012 2:15 pm
Asukoht: Tallinn, Muuga

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas uno »

Tore, et entusiasm tagasi T3-dega tegutsemisel
Nagu Väge Täis mainis, et saab aidata juppidega või nõuga, siis võin ka enda poolt lubada.
Mitmeid jubinaid kogunenud kuurialla ja saab ka uusi juppe tellida.

Make it rolling :rock:
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Oleks siis vaja mu kallile T3 Tibule jooksu 14 tolli velgi koos suverehvidega...soovitavalt C või RF märgistusega. Võivad olla plekkveljed. Pakkuge PS või leho@nell.ee
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Rehvid on leitud ja minu kollane maantemürsk on tehnoülevaatuspunkti poolt ülevaadatud ning osaleb igapäevaliikluses. :rock:
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Minu kollane tibu keeldus korralikult käivitumast peale talvist seismist ja nüüd siis käsil mootori vahetus/upgrade. Ehk saab liikuma...aga siis juba 1.9TD mootoriga.
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Minu bussil siis nüüd 1.9 TD 55Kw vahel...mõned anomaaliad on...oleks vaja mõne sama 1.9 swapi teinud bussiomanikuga konsulteerida. Akutuli põleb - aga laadimine on. Bussi genekal oli kolm otsa...uuel mootoril ainult 1. Ma ei ole ka kindel õlirõhuandurite ühenduse õigsuses....oleks tegelikult vaja 1.6 D T3 bussi elektriskeemi...ja ka 1.9 TD 91a passati oma - ajaks juhtmed kokku. Seniks edu kõigile.
Brick
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 212
Liitunud: L Jaan 07, 2012 12:37 pm
Asukoht: Hiidland

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas Brick »

No ma tegin oma bussile 1.6td - 1.9td vahetuse - mis sind täpsemalt huvitab?

Alustaks sellest, et kelle toodetud genekas sul üldse on? Pane nt pilt oma genekast siia. Ühe juhtmega kõlab kahtlaselt - üks jäme ots peab ju akule minema, ja teine peaks kindlasti olema ergutus. Koi ergutust pole, siis põleb ka akutuli seni kuni pöörded piisaval tõusevad. Ja kolmas ots võib ka olla - tahhoka oma.

Mis probleem õlirõhuga on? Õlirõhu ja muud andurid tõstsin ma kõik ringi vana 1.6 mootori pealt, sh jahutusvedeliku omad koos nende vlantsidega, mille küljes nad on... Nii on kindel, et kõik "näidud" tulevad samad mis vnal mootoril olid ja armatuuris ei põle tuled imelikult. Vaata üle, et õlirõhuandurid oleks uuel/vanal mootoril sama värvi ja juhtmed poleks vahetuses.

edu
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Mnjah, bussii peal kestis see teine mootor ca 1000km - nüüd kolks sees ja asi pekkis jälle. Pakun, et kuna mul praegu neljane kast (pöörded kõrged suhtelsielt - 90-nega sõites) siis sulas/lahustus kusagilt mootorist mingi vana saast lahti ja ummistas õlikanali - lahti pole mootorit kakkunud, hetkel kerge masendus jälle - kuidagi ei taha asi kesta :(
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Tervitus bussiomanikele. Minu kollase T3 saaga jätkub, nüüdseks on aiste vahel kolmas mootor-seekord siis 94a Passati pealt 1.6TD 59kw. Eelmine 93a passati 1.9td kestis siis ca 800km, siis tõmbas esimese silindri kepsusaale ringi. Mootorit lahti võttes selgus et ka 4jandas silindris on klapid vastu kolbi puutunud. See selleks, mootori vahetus on käpas, kulub ca.2 päeva, mõlemad maha, jupid ringi ja peale tagasi. Lisaks läheb veel täiesti uus õlipump...vana ei usalda enam...mootorid on hõredad ja õlitus ei pruugi olla piisav. Veel tulevad uued eesmised kettad ja mõned mootoritihendid. Eks näis mis saab, kas üv läbi läheb ja kaua siis see mootor kestab. Jõudu kõigile ja mine tea...äkki mõnel kokkusaamisel trehvab.
lexuz
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: E Mär 05, 2012 3:03 pm

Re: Tere! lexuz T3 Syncro 90;T3 Coach 89a ja T3 Doka 90a

Postitus Postitas lexuz »

Hommik

Minu kollane iludus on ikka veel alles - teemad endiselt samad. ÜV käib ära ja peale seda on praktiliselt kogu aeg nööri otsas :) Hetkel starter puru - otsakorpus läks pooleks...temperatuuriga on endiselt jama - lambi hetkel viskab õhumulli sisse ja siis lööb mõne lõdviku ära ja tosool väljas. Turbo andis ka vist saba - miski suits tekkis järgi ühtäkki. Ikaldus...igavene :)
Vasta