vw bugaru 70a - Speed fighter

Sõidad millegagi ringi? Kuuri all vedeleb veel 2 luukeret? Tee pildid, riputa üles, kirjuta jutt juurde et kust said, miks said, mida edasi teed jne...

Moderaator: ingmar

Vasta
speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

Niisiis on kätte jõudnud minu aeg, saan lõpuks siia teema teha.
eile sai käidud Tartsi juures põrra järel.
Kohe alguses tänuavaldused Dexterile, kes oli nõus rentima mulle konna.
Äratoomine oli paras peavalu. esiteks kadusid kärul lampi tuled, sõbra juures sai viga otsima hakatud.
viga leidus pistikus, sai siis asi korda tehtud ja viis minutit hiljem jälle vaikus. Ulmelisel teel mingi uus viga tekkinud.
Peale pikka testriga ajamist sai tuvastatud kärupistiku kaitse, mis oli katki. läks vahetusse. Suunatuli ühelpool ei töödanud.
Mass oli. ja 12 volti tuli ka peale. pirne sai proovitud pea 5te, aga mida ei olnud, oli suunatuli.
asi sai korda sellega et vihast lõin rusikaga tule ümber oleva metall katte peale. Ohsajutt, asi hakas vilkuma ja tegi seda kuni tartuni. Vahepeal sai ringi tõstetud ka rattad, kuna ühel rehvil oli räige muna küljes. Kodupoole Murastest sain liikuma alles kell 12 õhtul. Sain umbes 2 km sõita kui kustusid käru tuled. Vaatasin kohe kaitsmeblokki ja tõstsin sinna akende pesast uue kaitsme. Sõitsin jälle km , panin järgmise. Viimaks viskas väga sita keema ja tõmbasin ohukad peale ja kimasin kodupoole. Ja nii terve tee. Siinkohal tänan oma kallist naist kes üritas mind terve tee üleval hoida.(mis se loeb , et ta terve tee magada suutis, vähemalt ta üritas esimesed kilomeetrid)
Ühesõnaga piinarikas sõit lõppes hommikutundidel, peale 4ja.
Üks naljakas seik oli kah. Tartsi juurest ära minnes tuli vastu vilkuritega bemm ja jäi mu kõrvale seisma peaaegu, samal ajal viibutas et ma kraavipervele seisma jääks. vandusin juba niiet maa must ja suretasin ka auto välja, ise jäädes ootama kurja poliismenni. Minu üllatuseks oli ta äkki kadunud mu seljatagant. Mis seal ikka, panin auto käima ja ohsajeesus, nagu disko hakas. Pimedast kurvist lendas vastu 9 vilkuriga patrulli kes eskortisid vene saadikuid, ansipi ja persidentot. vot siis ajas küll asi naerma juba.

Aga aitab mulast. paar pilti kah:

Minnes:
Pilt

kodujuures avastasin juba 2 asfaldi poolt freesitud juhet
Pilt

Tallinna sain muretult liikuda kiirusega:
Pilt
Tagasi tulin keskmiselt 70nega.

Vahepeal tulid loomad külla:
Pilt

Ja käes ta ongi(ärge mu tagaust mondeol vaadake)
Pilt

Kärupistiku remont
Pilt

muhk
Pilt
Rattad tuli ringi visata, panin sõbra Rasmuse tööle, AITÄHH!
Pilt
Pilt

Kuna kojujõudes sai kohe magama mindud, siis hommikul oli majaees selline rong:
Pilt

ohukolmnurga spets kinnitused
Pilt

kaks sõpra kõrvuti
Pilt

ehk siis see
Pilt

VS see
Pilt

peale väikest pesu
Pilt

Pilt
speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

Oh kuramus.
Väiksed plaanid ka mis autoga teha.
esiteks läheb ta tervenisti keretöödesse.
Hetkel on küll üks moskvich 402 täielikus restaureerimise, aga selle kõrvalt tegelen ka põrraga.
Värviks tuleb talle Tumehall mustaga
Sisu tuleb oma naisepoolt customina.
Tehnika tuleb kõik üksipulgi üle käia.
Mootorit originaali ei taha.
kennedy käest tuleb käimarile vahetükk ja otsa läheb subaru 2,2 mootor legacy pealt.

Mingit fööniprojekti ei taha, ja originaaliks taastama ei haka.
Eks igasgused pisitööd võtavad kõvasti aega, aga käsi õliseks ei karda ma teha.
kõik mis tehtud saab on enda tehtud, ja tänu sellele on ka motivatsioon olemas.
Täna sai arkis käidud ja uuritud mida tuleb nende siniste vanade dokkidega teha. Muudeti juba ära terve hulga andmeid, ja märgiti ära et väidetavalt olen neile auto ette näidanud(kuigi tuleks seda uuesti teha, sest viimane üv oli pea 10 aastat tagasi.)

Igatahes suhtume asja positiivselt ja pürgime eesmärgi poole. Inimene õpib kogu elu ja justniipalju kui kasutaja Dexter seda mulle koolis õpetab.

Muide Tauris, valmistu meeletuks ristküsitluseks mis sulle kaela võib langeda. Stiilis : mismoodi, kuidas, kas, miks mitte?
Ahjaa, kohe uurige piltidelt mis mul vaja võiks minna ja võite neid juppe pakkuda.(tagatulesi tahaks elevandijalgade vastu tuunida)

Päikest Kõigile!
Paar fotopilti veel:

Pilt

Pilt

ise sain ka pildile. jee
Pilt

väike meeleolu pilt põrraga, kohe esimene päev käed õliseks!
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

aitähh diisel vedurile
Pilt
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas dexter »

mis siin mind ikka tänada, pole nagu suurt midagi teinud. Aga küsimustega võid pöörduda küll minu poole või ka mõne teise poole siin foorumis, siin kogemustega mehi küll ja küll. Kui mingeid varuosi vaja siis võid alati Ingmari jutule minna, saad nii kasutatud või uute näol neid. Samuti pakub varuosi ka Style.
Kusjuures ega treileril on vist paha periood, pärast kui eile enda oma vedasin siis ei läinud see kah päris ilma viperdusteta.

Tee jah üks arbuusi verisoon asjast, siis on kohe know how olemas ja ma saan ühte inimest suunata sama asja tegema, aga vaid bussi peale ;)
Muidugi, ega see GC 5.2 seal väga kole poleks :D ainult et ise istuksid vist suht seljas sellel mootoril sellisel juhul :D

Kere muidu suht samas seisus nagu ma teda mäletan, mõned vidinad puudu ja piltidelt rohkem uusi rooste kohti nagu ei märganud. Samas oli see kere juba tol korral kui mina seda nägin paras juust. Aga eks loodetavasti saab sellest ikka asja ja viid asja ka kenasti lõpuni, mitte nagu mina siin :P
Ja kindlasti anna oma tegemistest mõtetest ja ideedest siin foorumis teada, kus veel ;)
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Hotest1
teadja-inime
teadja-inime
Postitusi: 42
Liitunud: L Veebr 26, 2011 11:20 pm

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas Hotest1 »

Oh juudas, mäletan nii hästi seda päeva kui oma põrri koju tõin samas seisus.. Niimoodi pildi pealt raske midagi väita... Aga edu ja jaksu ning paksu tengelpunga :D. Võivad need väiksed põrrid ju ikka korralikult neelata nagu elu on näidanud... ( minu põrra ehitus läks 60 % kallimaks kui planeerisin :D, aga samas võib olla , et peaksin tegema uue järelduse - sitasti planeerisin :D )?

Mis siis muud kui Edu Edu ja Edu...
speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

eelarvet ei tohi planeerida, mitte kunagi!!!!
planeerida tuleb töökäik.

esimese asjana tuleb üles leida poldid millega on kere raamiküljes. siiralt loodan et see poleks keevitatud. pÕHI On ikka nii mäda et ilma kereta oleks tunduvalt parem ülevaade, kuidas mida teha.

kas olen õieti aru saanud et see masin on superbeetle, selle moodsa esisillaga(mcphaerson vms):D

kas see tuleb kasuks või kahjuks?

kohe küsiks ka ära, kas elevandijalgadega koos tuleb ka tiivad ära vahetada. või saab ka kinnitused lihtsalt ringi tuunida?
speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

täna sai nautuke põrra kallal tööd tehtud. Käis ka abiline.

keegi oli põrandat möksinud penoplasti ja tõrvaga. mis oli muidugi vett täis.
Pilt

Pilt

Kõige väärtuslikum leid autost(peale 2 siduri)
Pilt
muidugi nagu kiusupärast, peale esimest lööki murdus saba tagant:D

Pilt

Palaval päeval tuli abiline ka välja, mängis prigadiiri:D
Pilt

http://img638.imageshack.us/img638/6925/08052011629.jpg

Pilt
Pilt
Pilt

Pilt

Pilt
Pilt
Pilt

selline oli siis tänane päev.
Nüüd kibekiirelt tuleb liivapritsi viia, ja kui rikkaks saab siis ka põrandatükid ära tellida.
KES KÕIGE PAREMA PAKKUMISE TEEB POSTKASTI, SELLE TÜKID LÄHEVAD KA LOOSI.

kas mul on õigus et sellel pillil on see lihtne vedrustus?
igatahes kõik liigendid tuleb ära taastada ja ilusaks tuunida.

samuti tuleb käimakott üle vaadata, kuna minuarust on võllil päris reaalne loks sees.
Samuti lasen naabrimehel(treial) miskised ägedad rummud aretada. tahaks ta 4x100 valemi peale ära teha.
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas dexter »

sul jah vanakooli vedrustus all, ehk siis torrosioon vedrustus. Vaata et torrosiooni vardad ok oleks.
sharniire pole mõtet taastama hakata, sai neid ka poest suht leiva raha eest. Ma nüüd ei tea mis seis on sul esimeste rooli otsadega, minul oli pre 67 ja saadavus kehva, need lasin taastada. Sul peaks masin uuem olema, seega minu mälu järgi oli ka asju paremini saada. Vb nüüdseks muidugi see saadavuse asi muutunud siia-sinna suunas, kes teab.

Muidu vägeva töö ära teinud, aga kui sa selle asja nüüd liivapritsi viid, siis ega sealt vist palju tagasi ei tule, kui siis kühvli peal?
Soovitan enne pritsi viimist kindlasti igaks juhuks auto põhi ära kaardistada, ehk kui midagi pritsist kaduma läheb, siis saad pärast vaadata kus see täpselt asuma peaks, nii et kere ka pärast kokku sobiks.
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas jeff01 »

Ega seal jah pola palju pritsida....sellest jääb vaid keskmine tunnel alles mille külge mõlemad sillad kinnituvad....kogu muu põhi tuleb uus teha aga kõiki tükke selleks peaks saada olema.

Produktiivsus on muidugi hea....meenutab dexteri projekti algust. Loodame et võhm otsa ei saa.
speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

no pm on olemas joonised et kustmaalt võin põranda üldse ära lõigata. muu oli enamvähem.
Liivaprits on ka õnneks otse mu enda garaazi taga:D niiet 50 meetrit lükkamist
Torsiooni kohta on õpetaja üllar meile vähe rääkinud:D

eks tasapisi tuleb teha, niipalju kui naine lubab. aga täietambiga ei saa teha kuna selline pill on vaja enne ära teha, et siit nutsu saada.

Pilt
Pilt
ja selle pildi taustal olev passat vajab ka kiirelt stangesi ette.

tegemist on nii palju et tööjaotus peab olema korralikult tehtud.
speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas dexter »

päris äge näeb välja nii :P aga krt mis keevitus sind ees ootab, peaaegu et hakkab kahju sinust :rock:

aga vaata et sa sildasid nii tunnelist propellerisse ei keera, muidu pärast annab asja sirgu ajada. Eriti arvestades kui mäda see kõik seal on.
aga tempo on hea, loodame, et asi ikka jätkub samas vaimus...
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas Teet »

mille järgmisena eemaldad? :P

ajad mul kah käpad sügelema. Pane õige plekke kauplema asudes kirja kah, mida tellid. Paistab, et mu teise ja Su omaga sarnaselt nutuses seisus põrrile pean ikka kusagil 2012 aega leidma - oleks hea, kui oleks plaan, mida "taaskasutada". Kui mingi "hulgi on soodsam" idee tekib, siis mul hoiuriiulid olemas - võin kolatellimisel liituda.
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
speed fighter
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 176
Liitunud: L Okt 09, 2010 9:38 am

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas speed fighter »

no mis siin ikka kirja panna:D
et midagi edasi väga teha on põhjaplekke vaja.

tartsil veel teine kere müüa, mis pidi ilus olema, aga tal niipalju tegemist, et ei tee pilti.
mis tuletab meelde et osa põrnika juppe on mul veel saamata.

to do list:

sebida elevandijala tuled taha.
renoveerida kõik sillaosad ja terve alusraam.
tellida tuleb põhjaplekid ja soendus kanalid.
arvatavasti esisild ka kuskilt uus vaadata, kuna see natuke pehme.
sisu tuleb kõik custom kahe poolkorvistmed.
piduritorustik kõik uus.
kõik pidurid on plaanis vento pealt swappida. põhjuseks hind ja kättesaadavus.
pidurivõim
plaanis peale ehitada abs.
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Re: vw bugaru 70a - Speed fighter

Postitus Postitas dexter »

mis sa nende soojendus torudega teed, kui tahad arbuusi peale panna? Kui paned vesijahutusega masina siis saad ju normaalse soenduse peale ehitada.
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Vasta