Abi ostul

mitte otseselt muude teemade alla minev mula :)

Moderaator: ingmar

Vasta
eino
asjapulk
asjapulk
Postitusi: 2
Liitunud: R Okt 22, 2010 6:33 pm

Abi ostul

Postitus Postitas eino »

Tere.

Olen siin uus ja loodan et postitus õiges kohas.
Nimelt võib juhtuda et saab eestisse tuua ühe lahtise 1968 aasta Põrnika :D .
Et siis küsimus millele tuleks tähelepanu pöörata :?

Eino
56608941
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Abi ostul

Postitus Postitas Style »

Praktika näitab, et kõige kurvemad lood on Eestimaal kere taastamisega - keegi ei viitsi sellega tegeleda. Enne tehakse lukksepatöid.
Nii et, kui on valikuvõimalus, vaata, et kere oleks max korras.
Lisaks, kui tegemist ehtsa kabrioga, mitte DIY tava-põrnikaga mahalõigatud katusega, on selle juppe (mudelikohaseid) tunduvalt raskem saada ja nende hinnad on ka kõrgemad, kui samasugused tavalisel Põrral. Pean silmas just salongi asjandust + plekid.Allpool seelikut on ikka kõik sama :)
eino
asjapulk
asjapulk
Postitusi: 2
Liitunud: R Okt 22, 2010 6:33 pm

Re: Abi ostul

Postitus Postitas eino »

Sai siis vaatamas käidud aga kahjuks ei tulnud sellist tunnet et ooojee tahan seda. Auto on arvatavalt ise lahtiseks tehtud, kere töö paistis ka minu arust rohkem kirve töö, mootor käis küll ilusti ja oli puhas olevat kaks aastat tagasi remont tehtud. Kui kedagi huvitab siis võin numbri anda. Tahtis 4000euri (minul oleks vahetus kaup olnud).
Minu teise hobi auto tegemisest võite lugeda:
http://www.miniklubi.com/foorum/viewtop ... f=10&t=492
Manused
003.JPG
003.JPG (196.35 KiB) Vaadatud 14282 korda
002.JPG
002.JPG (186.6 KiB) Vaadatud 14282 korda
001.JPG
001.JPG (197.67 KiB) Vaadatud 14282 korda
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: Abi ostul

Postitus Postitas Teet »

Style kirjutas:Praktika näitab, et kõige kurvemad lood on Eestimaal kere taastamisega - keegi ei viitsi sellega tegeleda. Enne tehakse lukksepatöid.
ei nõustu - tegijaid on ning tegema on nad valmis. Isegi parimate poegade töökojad küsivad hinda alla 200eek/h. Ning muidu asjalikud tegijad teenivad peaasjalikult kindlustusseltse, sest mis ilmselt puudub, on maksevõimelised kunded. Keretööde maht on mõõdetav sadades tundides ning ka tuhandeliste kasutamine numbris pole ulme.
lukksepatöid suudab (tegelikult suisa peab mingil määral suutma) vaene inimene endale lihtsalt lubada - selle mahud on nii pisikesed, et enamus ei pea soovilaenugi võtma :D
ka ei ole hullu, kui ilmneb, et poltide keere on oodatust pikem ning aega kulub nt 30% rohkem, kui esiti arvatud - kunde saab ikka oma masina juba samal õhtul kätte, tegija garaazhipinna vabaks ning kõik magavad öösel hästi.

teema alguseks olnud masinale on tõesti lähenetud käepäraste vahenditega sealtpoolt, kust parasjagu mugavam olnud on. Kui temale taas läheneda vaja, on see hulka tüütum, kui nn süütu masina keretööd. Isegi kui "tuuningulainel" jätkata. Ei ole IMHO seda raha väärt - isegi kui katus ning põhi head on (milles ma kahtlen).

tõusva (hetkel küll loojuva) päikese kandist tervitades,
Teet
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Abi ostul

Postitus Postitas ingmar »

kurja isegi minu cabrio on ilusamini tehtud... õnneks ka mõnes osas tegemata jäetud. just sain jälle tunda, kui "tore" on kellelegi tehtud üle teha. aga nagu minugi masin, on ka see isetehtud cabrio jah
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Abi ostul

Postitus Postitas Style »

Kisub küll OT-ks jälle, kuid kas tõesti Soomes antakse musti numbreid nii lihtsalt? Siin on asi originaalist vääääga kaugel, ka seisund on ülihalb juba pilte vaadates... Mida siis oma silm veel näeb?..
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Abi ostul

Postitus Postitas ingmar »

OT jätkuks - jah, minu teada küll. vist on nii, et kui masin on mingist vanusest üle, siis saad taodelda musta numbri. niiet erinevalt Eestist, kus must number ütleb et "hei hei, ma olen si*aks originaalne masin" ütleb see number soomes et "nääd ma olen suht vana"
pppp
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 80
Liitunud: N Sept 28, 2006 5:09 pm
Asukoht: Tln

Re: Abi ostul

Postitus Postitas pppp »

Style kirjutas:Kisub küll OT-ks jälle, kuid kas tõesti Soomes antakse musti numbreid nii lihtsalt
Kuni 1972 aastani anti neid suisa kõigile autodele :wink: Ehk siis mustapõhjaline number ei tähenda kohe, et auto museotrekisteris on. Päris suvalisele masinale ei tohiks musti numbreid olla võimalik võtta, aga kui sellised on kunagi masinal küljes olnud, siis saab algupärase (vahepeal valge vastu vahetatud) numbrimärgi ennistada.
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: Abi ostul

Postitus Postitas Teet »

kui soomlaste mustadest mubritest rääkida, siis seal pajatab Valdo endale kohaselt üldpildist. Jesper viitab aga artiklile, millest ma saan aru nii, et aastaarv on nn musta numbrimärgi ainuke kriteerium. Peetri jutuga lägeb muidugi tiba konflikti :)

nn vabavormi õhulisi, mis musta numbrit evivad, leiab kindlasti ka põrnikaklubi üritusejäädvustistelt. Mäletan, et suht oma põrnikaaja alguses olin just seetõttu mingil üritusel suisa mitu head minutit hämmingus ning mõtlesin, mida oma maailmapildiga pihta hakata. Muutsin teda ja hakkas parem ;)
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Re: Abi ostul

Postitus Postitas jeff01 »

Olgugi et hinna määrab müüja on minul tunne, et 4k on selle auto eest vähemalt 2x liiga palju maksta. Vaadates mis põrnikas siin lätlaste poolel omanikku vahetas vist sarnase hinnaga. Rellakaga katusesse tuiskamine ei tõsta nii palju hinda ma leian. Enne vana cabrio ostmist otsi selline ja sõida temaga paar päeva, tõenäoliselt läheb isu üle. Nautida saab seda vaid loetud päevad aastas....kõik muu aeg on piin.
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Abi ostul

Postitus Postitas ingmar »

http://www.nettiauto.com/volkswagen/kupla/3460013

masin nettiautos müüa ja hind ainult 2250 euroopa raha :)
Vasta