tachometer

mitte otseselt muude teemade alla minev mula :)

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

tachometer

Postitus Postitas martr »

terv,
ma siin proovin soetada endale tachometrit, et saaks mootori pöördeid lugeda ja just taga mootori juures, et
mootorile nö. fine tune teha.
vaatasin internetis ringi ja on siin seal igasuguseid - need mis käivad juhtmetega süütepooli külge ja siis mingid laseriga?
kas need laseriga näitavad õigesti, peab need siis vast mootori hooratta peale suunama ja loebki pöörded ära?
pilt ka:
Manused
tachometer.jpg
tachometer.jpg (22.63 KiB) Vaadatud 8820 korda
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: tachometer

Postitus Postitas Teet »

tahho on ehk "vähendatud funktsionaalsusega strobo"?
mul selline "kellaga riistapuu" strobona (tahhomeetri-funktsioon kah olemas):
http://teet.luarvik.org/v/asjalik/dscf7665.jpg.html
http://teet.luarvik.org/v/asjalik/dscf7670.jpg.html

ei kujuta täpsust (ka nn digidispleiga analoogidel) ette, aga kui täppsiriista taga ei aja, on vast samuti mõistlik taoline "all in one" soetada? Ei mäleta, mis mu strobo maksis, aga olen suht kindel, et sõbralik Motorali hind jäi kolmekohaliseks. Käib ühe küünlajuhtme külge ning tahab eraldi toidet. Vilgutab siis, kui esimene silinder süüdatakse ning näitab sellega vändaseibi sälgu asukohta (ehk eelsüütenurka).
teisalt võiks aga nt küünlajuhtme / süütepooli külge käivad puhtalt tahhomeetrid eriti odavad olla - nn plokkskeemi tasandil ei vaja nad oma karbi sisse just palju tükke :)
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: tachometer

Postitus Postitas martr »

ma just vaatasin näiteks ebay oksjonitelt ja seal saab sellise laseriga nagu pildil kätte alates ~130 kroonist ja hind läheb muidugi edasi olenevalt siis juba igasugu lisadest ja tootjatest.
Selliseid, mis süütepooli külge või küünlajuhtme külge läevad ei ole nagu liikumas näinudki, kui just vaadata, et hind võiks seal alla 500 olla.
eestist internetis hakkas tevalos ja oomi poes silma, aga hind algas sealt 900 juurest ja läks kuni 6000 kroonini, et natuke palju samas.

Aga, enne, kui ostan - mootori hoorattalt (või mis nimi sel on, see, mis genekat rihmaga ringi ajab) saab mootori pöördeid lugeda???
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Re: tachometer

Postitus Postitas jeff01 »

Mis Tjuuningut sa selle tahhoga teha soovid? Tühikäigu pöörded pannakse neil autodel kõrva järgi ja karburaatoreid sa ehk ei reguleeri või siiski?

Igal juhul soovitan tahhokaga strobo osta....saad vähemalt süüte õigeks. Kui aga odavalt pööret vaja taga ajada siis sebi mõne LADA vms tahhokas ja tunne rõõmu :D Hoorattalt pöörete lugemist ei kujuta ise ette seni kuni näinud pole.....märgid siis mingi koha ära kuidagi vms? lihtsalt pöörlevalt rattalt ju infot ei saa kuna ta pöörde ära on teinud.
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: tachometer

Postitus Postitas martr »

karburaatorid ongi just käsil!
kuna miski ikka tõrkus ja näha oli, et paremasse eriti kütust peale ei jooksnud, miski umbes, siis tuli nö. täielik puhastus ja kõikide tihendite vahetus ette võtta, hetkel on nad veel lauapeal, aga kui tagasi installin siis on tachometer abiks nende tööle sättimisel ja just sünkrooni ajamisel.

ja nendel laseritega ongi kaasas mingi reflektorteip, 1X1 cm suurune tükk kuskile rattale külge ja siis loeb!
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: tachometer

Postitus Postitas martr »

paar päeva uurisin nüüd siit ja sealt ja kolmandast kohast!

kas keegi teab kust saab stroboskoobi koos tahhomeetriga?
järvel ben poes oli vmidagi üle 1100.-
mustamäel fixuses ~1400.-

kunagi Volga poes oli 750.- (täna ei ole enam seal)

et selline 750 hind oleks juba mõistlik ehk osta, ma siin ikka plaanin millalgi tulevikus vanema bussi peale minna, et siis lõpuks kulub see aparaat vasti ikka ära, kuigi hetkel oleks mõistlik ka laenata selleks korraks, kui vaid teaks kel on pakkuda!
ilma tahhomeetrita on seal 350.-kandis, aga siis ju tachot ikka vaja!.!

Päikest
Mart
56668165
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Re: tachometer

Postitus Postitas Teet »

aga minu viidatud koht? ;)
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: tachometer

Postitus Postitas martr »

kelle poole seal Motoralis pöörduma peaks, et saada jaemüügi osaliseks ja ka head hinda?
ma sealt kunagi isegi seda plekkpurgis motuli õli käinud ostmas, et astun lihtsalt uksest sisse?
ütlen esmesele inimesele ...???...
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Vasta