Erki '63 split buss

kasutatud varuosad, uued varuosad, autode remont - kõik olemas!
kiired tellimused otse UKst!

Moderaator: ingmar

Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas Style »

Kas kunagi saab see auto ka selliseks? http://www.bbt4vw.com/Car%20sales/Autov ... camper.php
:)
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

noh... miks ka mitte :)

aga ei, viimane päev ehitades tekkis juba täitsa meelsus! paremalt poolt eest sai rooste enamvähem otsa ja juba leidsid tee bussini paar uut paika. nüüd tuleb oodata suurt-suurt tellimust paruzzist koos paljude plekkidega. siis saab edasi ehitada! :)
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas Style »

Risustan veel teemat: Ingmarile võrdluseks sarnase bussi taastamise etappid. http://www.flickr.com/photos/51314975@N ... 620217425/
Kasutaja avatar
Hippy
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 238
Liitunud: P Apr 25, 2010 3:18 pm
Asukoht: Tallinn, Eesti
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas Hippy »

Style kirjutas:Nüüd on Bussipoes suvelõpu "Hullud Päevad". Osta 1 düübel ja saad uste tihendite komplekti kaubapeale. Ära maha maga/


Hei Style, selline kuulutus teeb küll rõõmasks.

Arvasin et oled puhkusel ootan kannatamatult, et kaupa tellida. Oled sa siis lahingus või kuskil kaugel?
prr 1956
T-1 1963
T-3 1990 doka
T-5 2009
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

kurat otsusta jah ära! tänu oma jahumisele jäid ilusast suurest tellimusest ilma juba
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

aga no niisama rääkides... palju see "düübel" maksab ja mis see üldse on? kas toob metsast ise puud ka koju? :) mul on mõnda tüüblit küll vaja... ei tea kas need sobiksid...
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

aga ok, niisama nöökimise kõrvale ka asjalikku juttu. 2 päeva taas elvas oldud ja nati edenetud. tuli välja veel palju-palju roostet. kui ma nüüd väga ausalt ära räägin, Erki, siis peaks kere tegema 2-3x kallimalt ja 4-5x kauem. siis saaks HEA tulemse. kõik plekid lahti võtta, kõik liitekohad üle käia... vot siis saaks tulemuse :) aga ok... praeguse kava juures sain tehtud vasaku tagaratta koopa osa. vaja veel seest põrandat teha (mõni doonor peab nati põhja ohverdama, et lainelist plekki saada)

Pilt
Pilt
Pilt

ja saabusid ka mõned Jopexi jupid läbi Forssi
Pilt
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas Style »

Hippy kirjutas:
Style kirjutas:Nüüd on Bussipoes suvelõpu "Hullud Päevad". Osta 1 düübel ja saad uste tihendite komplekti kaubapeale. Ära maha maga/


Hei Style, selline kuulutus teeb küll rõõmasks.

Arvasin et oled puhkusel ootan kannatamatult, et kaupa tellida. Oled sa siis lahingus või kuskil kaugel?
Ei tea, kus sa sellise hõisatuse välja noppisid, ma küll kaine peaga sellist asja pole kirjutanud :lol: Aga ei siiski, olen puhkusel ja eetris viimased päevad enne septembrit... Elik 1.septembril olen (loodetavasti) puhanud ja valmis tellimusi täitma.
Kasutaja avatar
Hippy
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 238
Liitunud: P Apr 25, 2010 3:18 pm
Asukoht: Tallinn, Eesti
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas Hippy »

Style kirjutas:
Hippy kirjutas:
Style kirjutas:Nüüd on Bussipoes suvelõpu "Hullud Päevad". Osta 1 düübel ja saad uste tihendite komplekti kaubapeale. Ära maha maga/


Hei Style, selline kuulutus teeb küll rõõmasks.
Ei tea, kus sa sellise hõisatuse välja noppisid, ma küll kaine peaga sellist asja pole kirjutanud :lol:
Arvuti võimaldab kõike ja see oli vaid minu suvelõpu fantaaisa. Puhka siis hästi (ja kiiresti). Järgmine tellimuste list on juba näpus ja ootab
prr 1956
T-1 1963
T-3 1990 doka
T-5 2009
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

vahepeal on masin leidnud siis uue kodu Varal asuvas South-Park uues ja suures garaazhis. ja isegi tilk tööd on tehtud. tagantjärgi meenutades sai tehtud nina parem alumine nurk. neid juppe ei tellinud, niiet tuli mul endal valmis väänata

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

ja kohe järgi tänane tegemine:

Pilt
Pilt

nina alumine sisemine plekk paigas!
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

ja kohe uus pildiseeria tänasest päevast:

kõigepealt alumise pleki sobitus:
Pilt

siis sobitus koos nina alumise osaga
Pilt

ja alumine plekk saigi kinni:
Pilt

vahepeale tuli ka kontrollida doglegide paigutust... noh võib rahul olla. iseasi, mis selgub, kui uks prooviks ette saab:
Pilt

ja katsetasin ära ka oma uued klambrid. tunnistan, et nende tööpõhimõttest aru saamisel oli mul teatavaid raskusi... seega kohandasin neid tuba ja sain töö tehtud. aga kurat, nad on ikka sigasuureks abiks:
Pilt

õmblus tuli täitsa kena:
Pilt

ja päeva tulemus, koos nina otsaga:
Pilt
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas jeff01 »

Peaks tulema su keevitust kruttima aga proovin veidi niisama foorumis targutada....
keera voolu juurde...nii palju, et veidigi rida tõmmates pleki sisse augu sulataks....nüüd on vool paigas ja hakka traati keerama....niipalju, et mõnusalt ühtlaselt säriseks....mis rohkem juurde keerad seda rohkem hakkab plärtsuma ja eemale lükkama ja mida vähemaks keerad seda ilusamalt hakkab lõpuks susisema ja seda madalam tuleb keevis kuid seda kergemini on võimalik auk sisse lasta ja seda on parem kasutada pigem paksema materjali korral kus on vaja rohkem sulatada mitte peale situtud punni......kui need on paigas siis keera gaasi.....niipalju, et keevis mulle ei ajaks ja kraatreid ei tekitaks, rohkem pole tarvis.

Keevitus muudab metalli ja seda mitte heas suunas. Pikalt kinni lasta pole vaja, punktid nii et alul 10cm tagant ja siis nende vahele ja siis nende vahele jne :D igatahes järjest eri kohtadest ja rahulikult et mitte plekki loppi ajada järjest kuumutades. Mitte nähtavates kohtades punktiks ma suht hõredalt......3-5 cm tagant ja pahtli all 5-15mm tagant.
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas ingmar »

auke teeb mul keevitus ilusti. tegi ka ninale. ja vedada annab ka. kui sa mõtled oma juttu selles suunas, et mul pildi peal on "pallimeri", siis kuidas muud moodi sa järjest punktides saad teha? ikka teed väikesed "mäed" ju järjest
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Re: Erki '63 split buss

Postitus Postitas jeff01 »

Just mägesid ma silmas peangi jah :)
Need punnid võivad muidugi olla, pole midagi katki...olen kindel et plekk on ilusti läbi kuumutatud ja kinni väga kõvasti.

aga sul oleks omal ehk lihtsam kui ei peaks eriti maha käiama pärast....

Mulle tundub, et sul voolu natuke vähe...sest kannatab vedada ja kannatab nii pikalt lasta et mägi tekib. Suurema vooluga paneks punkti vähem kui sekundiga ja see jääks siledam (Ideaalis täiesti sile ja pole midagi käiata) kaks sekundit põletaks juba augu sisse.

Või on sul 220v keevitus? omal kunagi oli ja sellega oli umbes sama pilt. Voolu võis juurde keerata aga paremaks suurt ei läinud.

Muidu väga tubli, tore kui on keegi kes on autol kõiki plekke poe omade vastu vahetanud (See pole ju tegelikult nii lihtne kui pildil paistab) B osad on mu meelest üsna tihti...tegelikult alati olnud veidi vormist väljas.

Edu.
Vasta