kuidas keret lõigata?

õpetused, nipid, kogemused, küsimused, vastused, probleemid, lahendused

kõik, mis pole konkreetselt mudeli kohta käivad teemad

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

kuidas keret lõigata?

Postitus Postitas ingmar »

enne, kui tegema hakkan, mõtlesin ka korra küsida (jeez, esimene mõistusliku käitumise näht). et kuidas teha. tegu siis bussi vihmaveerenni juures oleva auguga. ilmselgelt tuleb auk välja lõigata ja lapp asemele panna. aga kuidas lõigata? horisontaalis pole küsimust, aga just vertikaalis. relaka ketas on liialt suur, et asja ilusti teha. kas lõkan renni sisse või teen katusesse pika lõike, millest pole muud kasu kui pärast kokku keevitada (ja väriseda, kas katus tõmbab ennast lömmi või mitte). ehk et mis oleks variandid vertikaalis augu lõikamiseks? millised oleks head väikesed lõikevahendid? puurida auke? plekikäär sinna vahele ka ei mahu
Manused
2010-06-30.jpg
2010-06-30.jpg (61.94 KiB) Vaadatud 9017 korda
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: kuidas keret lõigata?

Postitus Postitas Style »

Olemas lihtne jõu-riist: tikksaag. Elektrilised on suuremad ja raskemad (=ebamugavad), pneumo - paras käes.
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: kuidas keret lõigata?

Postitus Postitas ingmar »

pakkumine on ahvatlev, aga muarust ei mahu tera sinna ära. esiteks on seal topeltpõhi ja teral pole piisavalt liikumisruumi ning liiatigi tahab tikksag (või bajonet või tiiger või mis nimesid veel on) ette ikkagi auku.
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: kuidas keret lõigata?

Postitus Postitas Style »

Tera on tal 5mm lai, teed keset oma vertikaali puuriga augu ette ja sealt saed üles-alla. Topeltplekist: kuidas sa kavatsed lapi peale panna, kui siseplekk alles jääb? Pealt?..
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: kuidas keret lõigata?

Postitus Postitas ingmar »

pealt jah lapp peale. mul on tunne, et renni moodustab üks plekk (koos katuse tugiosaga), pealmine plekk on katus ise.
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Re: kuidas keret lõigata?

Postitus Postitas dexter »

ma olen ka nii teinud et olen kasutanud sellistes kohtades kuhu rellakaga ei mahu mini freesi. Peal korralik freesi tera ja lõikab nagu ludinal. frees ise sama suur nagu keskmine kruvikeeraja ja tera ju veel väiksem. Tüütu ehk on, aga asja on siiani väga hästi ära ajanud.
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Vasta