termostaat?, buss '81 õhkmootor CU koodiga.

bussid kuni aastani '79 ehk esimene ja teine keremudel

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

termostaat?, buss '81 õhkmootor CU koodiga.

Postitus Postitas martr »

Tere,
buss ise mul '77, aga mootor siis kandilise õhk 2L cu koodiga.
ajasin nüüd esimest korda oma buusi päikese kätte ja roomasin natuke all, vahetasin õli ja regullisin tagapidurid ning käsipiduri.

keerasin paar kruvi veel alt lahti ja tolle pleki alt tuli nähtavale termostaat, mille kaabel oli maeiteamillal katkenud.

küsin nüüd, esmalt, et kas termostaati on bussi juures vaja talveks, et kui ma ainult suvel sõidan, siis võibki selle ära jätta?

kui selle nüüd tagasi installeerin, siis termostaat külmas asendis on kokku tõmbunud ja kui paisub, siis laseb trossi järele.

ülevaltppolt on siis see kuhu tross kinnitub - klappide/labade hoob vedru all, on ta need ilma igasuguse termostaadi trossita kinni või just lahti?
ja kui ma trossi külge ühendan, kas pean klappide hoova niiöelda pingesse keerama ja need klapid/labad siis oma tavalisest olekust teise asendisse pingutama? või kuidas...

sai ehk keegi aru mida mõtlesin ;)


ahjaa üks asi veel - mootor töötab ja sõidab ilusti ja sujuvalt, vähemalt minu algaja kõrvadele, aga kui nüüd kohapeal käib, siis taga sumpsi juures kuulates nii iga 4 sekundi juures käib väike turts, tuleb nagu kuskilt alt ja lööb nagu sumpsist välja, eriti valju ei ole , et bussi eesotsas nagu ei kuule, aga just kui seal taga olla - ehk midagi on nagu mootoril siiski viga? ons mõtteid?

päikest
mart
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: termostaat?, buss '81 õhkmootor CU koodiga.

Postitus Postitas martr »

juhuu,
vastan ise - nagu ikka, põhjaliku selgituse oma küsimusele leidsin väljamaalt ja leheküljelt:
http://www.ratwell.com/technical/Thermostats.html

nüüd nädalavahetusel proovin töötavast mootorist väikse häälega video teha, ehk siis tuleb mõni arvamus!
Päikest!
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Vasta