Piduritorustik

bussid kuni aastani '79 ehk esimene ja teine keremudel

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Piduritorustik

Postitus Postitas tiblu »

Kuidas on piduritorustikuga, uue toru teeb iga mees ise või saab lasta neid kuskil teha? Täpsemalt otsustasin T2 bussi pidurisüsteemi otsast lõpuni läbi käia.
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

mina enda autole teen nii, et võtan mõõdud kui pikki torusid, voolikuid vaja on. Seejärel sea sammud mõnda hüdro poodi ja lase need endale teha.

Enda autol kasutan Teflon voolikuid metall rüüga, otsad lasen pressida. Kusjuures hinnavahe ei tule palju suurem kui hakata ostma näiteks laki autost piduritoru voolikuid.
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

dexter kirjutas:mina enda autole teen nii, et võtan mõõdud kui pikki torusid, voolikuid vaja on. Seejärel sea sammud mõnda hüdro poodi ja lase need endale teha.

Enda autol kasutan Teflon voolikuid metall rüüga, otsad lasen pressida. Kusjuures hinnavahe ei tule palju suurem kui hakata ostma näiteks laki autost piduritoru voolikuid.
Voolikute puhul ei mõelnudki muule kui ostmisele, aga just torustiku painutamine ja otste pressimine - viimane on probleemseim.
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Tehtud! http://www.pidurimeister.ee , väga popp koht. Läksin vanade torudega kohale, sain uued vastu 30 minutiga. Kokku bussi täisring läks 500 eek, maksta saab vaid sulas.
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

peaksin sellist hinda isegi kalliks. oma esimesele split-bussile tellisin lausa soomest poest torud. ei teadnud siis, kuhu minna. folkwagen sai juba torud eestist - elvas minu majast ~0.5 kilti eemal on üks vana, end. ziguli remondikoda, kus vana piduritorusid teeb. viid otsa ja pikkuse ja tehase sinu silme all valmis. ei leia praegu vanu märkmeid aga minu arust oli kogu bussi torude tegemine alla 200 krooni ja aeg ka alla 30 min :) samas ilmselt elvas ongi hinnad teised... aga fakt on jah see - teha lasta on odavam. ja ka kiirem.
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

teha võib neid iga mees, selles pole mingit kunsti, tuleb aga veidi kukrut kergendada ja omale otsa pressimise komplekt osta. (Meilgi töö juures se olemas)
10m vasktoru rull maksab ~330.- kui ma ei eksi, otsad kah üsna mitu krooni tükk aga saab ka vanu kasutada. Ise 200.- eest nikerdada ei viitsiks kui materjalihind seal sees nii et sõitke elvasse :)
Kasutaja avatar
mart154
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 252
Liitunud: T Okt 12, 2004 5:06 pm

Postitus Postitas mart154 »

Ma olen neid torusid ise käkkinud kokku. tüütu töö on :)

muide, viimati maksid ainuüksi otsad näiteks 35eek/tükk.

Seega, soovitan Elvat. :)

Tallinnas saab ootetööna lisaks Pidurimeistrile torusid teha veel BEN autotarbes.
Ja üsna suur valik valmistorusid mõõdu järgi on ka AVSK-s
Vasta