T2 2.0 buss: probleem käivitamisel

bussid kuni aastani '79 ehk esimene ja teine keremudel

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
saar
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 168
Liitunud: T Dets 30, 2003 12:19 am
Asukoht: Tartu

T2 2.0 buss: probleem käivitamisel

Postitus Postitas saar »

tervist,

Ehk kogenumad oskavad nõu anda.
Sõidukiks 1978. aasta buss, mootor 2.0, kaks karburaatorit ning automaatkäigukastiga.

Probleem käivitamisel: välja paistab, nagu oleks aku tühi. St. starter nagu ei jõuaks üldse vedada. Aga aku tühi ei ole, see on kindel.

Mingitel hetkedel hakkab starter siiski normaalselt vedama ja kui siis mootor käima läheb, siis käib tipp-topp. Eile oli aga nii, et jäigi vaevaliselt vedama ja käima ei saanudki.

(lisaks tähelepanek: õlitase on poole varda peal, kuigi õli juurde ei ole pandud).
maru rahulik!
Kasutaja avatar
mart154
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 252
Liitunud: T Okt 12, 2004 5:06 pm

Postitus Postitas mart154 »

tähendab, olin sama murega hädas...
starteri tõmberelee on kinni jäänud. (klõpsub, aga ei tõmba starterit taha)
minul läks ta nii lahti, kui traktori taga käima sai tõmmatud
teoorias peaks aitama, kui sa sinna starteri juurde mahud, tao teda natuke.
Kasutaja avatar
saar
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 168
Liitunud: T Dets 30, 2003 12:19 am
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas saar »

eip. seda on ka olnud, et relee jääb kinni: kuulda on ainult väike klõps ja rohkemat ei midagi.

Praegu aga on nii, et starter veab vaevaliselt ringi. Nagu aku oleks läbi. Aga aku on uus.
maru rahulik!
Kasutaja avatar
Indrek
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 431
Liitunud: E Jaan 05, 2004 9:18 am
Asukoht: Kalamaja

Postitus Postitas Indrek »

Starteri puksid on nii kulunud, et poob rootorivõlli kinni....näiteks
-The goal in Life's Journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out and shouting "holy shit what a ride!"
sisselogimata

Postitus Postitas sisselogimata »

Aga kas ei ole võimalik miski side süüte paigastolekuga? Andestust kui mööda panen?
Kasutaja avatar
Hannes
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 270
Liitunud: R Veebr 27, 2004 5:16 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hannes »

Pahatihti jätab tühja aku tundemärgid kere ja mootori vaheline massijuhe(kas murdunud või halb kontakt).Kui asi puudutab starterit,siis on kolm võimalust:1. Kulunud harjad ja must kollektor.2. Kulunud ja kinnipoovad puksid. 3. Tõmberelee kontaktid kulunud. Jõudu tööle!
Kasutaja avatar
saar
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 168
Liitunud: T Dets 30, 2003 12:19 am
Asukoht: Tartu

bensiin mootoris?

Postitus Postitas saar »

Tänan vihjete eest.

Üks lisatähelepanek veel, mida täna Ingmariga koos märkasime: õlivarras lõhnab bensiini järele. Ehket kuidasi on mootorisse pääsenud bensiin.

Ei ole tegu bensiinipumbaga, sest mul on elektriline pump pandud. Originaal pump seisab niisama ilma rakenduseta.

Seega, kuidas saab bensiin mootorisse?
maru rahulik!
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

loll nagu ma olen, aga minu arust on bensul aint 1 tee sinna sisse - karpa->sisselase->silinderjne... et klapp 2kkiste 2ra?
samas kui bussi k2ima saime, t66tas iluste, st minu k6rva jaoks iluste ja mina pakun, et k6ik potid olid taga (ma olen oma bussi juures kuulnud, kui ei t66ta 1 v6i isegi 2 potti :) )
Kasutaja avatar
Kaarel
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 193
Liitunud: E Jaan 05, 2004 4:08 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kaarel »

Ma olen aga kuulnud,et kas mootor töötab või ei tööta.Viga tuleb otsida kolmandalt planeedilt.Kui nõiavitsa kasutada, siis võivad kolvirõngaste vahe olla kohakuti. Kui õlivarras põlema ei lähe siis veel kannatab sõita. :) Starteri kohapealt arvan,et võtke maha ja puhastage ära.Tartus-Bussipargis favora mehed teevad korda.Liigutage bussi täigaga, kas siis läheb starter tööle.Vahest hammbad ei lähe kohakuti.
karlamurlasurlavurlakaturla
aivar
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 336
Liitunud: N Jaan 22, 2004 9:37 am
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas aivar »

Minu bussil oli starteri otsapuks (see mis on käigukasti küljes) ära siis tegi täpselt sama läks käima kuna ise tahtis.Lõpuks murdis võllil otsa maha.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

minu pisipõrral oli mõnda aega bensiin tihtilugu õlis-aitas süüte õigeks panek-keegi ei tea kuidas ta sinna läheb,aga selge on see,et kui ikka uputab siis ta sinna läheb
Vasta