Palun abi ühe Beetle kohta

mitte otseselt muude teemade alla minev mula :)

Moderaator: ingmar

Vasta
Jurmola
vaikne tüüp
vaikne tüüp
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 10, 2008 3:56 pm

Palun abi ühe Beetle kohta

Postitus Postitas Jurmola »

Tere
Olen siin uus, ning kokkupuuteid põrnikatega pole, kuid internetis jäi silma üks põrnikas. LINK
Küsimused oleks mul siis teile järgmised: Kas tegu on originaalse tehase toodanguga, või ise aretatud asjaga? (olen kuulnud kuskilt väljendit "superbeetle"?) Mis aastast võib see isend olla? ja viimaseks, et kas seda on mõtet osta hobiautoks?(juhul kui ta ongi mingi erilisem, siis on ka ilmselt vastavalt veelsuuremad kulutused :roll: )

Tänan vaevamast teil seda teemat lugeda ja vastata :)
Urmas - VW fänn
Kasutaja avatar
hgl
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
Postitusi: 59
Liitunud: E Aug 27, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas hgl »

ööm, et nagu Ma küll Sinust eriti aru ei saanud vist.. või siis on süüdi selles varajased hommikutunnid :D

aga masin paistab olevat üks suht uuem, sisu järgi otsustades. Super Beetle'l on väheke teistsuguse kujuga kapott Mu meelest.. parandage keegi, kui Ma eksin. Endalgi oleks siis piinlik :D

ja mis erikulutused seal ikka tuleks? masin ju suht timm paistab olevat.
Jurmola
vaikne tüüp
vaikne tüüp
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 10, 2008 3:56 pm

Postitus Postitas Jurmola »

Mõttes käis korra läbi, et selliste spoileritega on tegemist mingi erimudeliga (nagu nt golfil on GTI jne).
Siiski huvitab, et kas selliste laiendite ja tagatiivaga on tulnud tehasest, või hiljem tehtud, tuunitud?
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

minu teada tehas sellist "ilu" küll ei tootnud. aftermarket tjuuning.
asjamees
teadja-inime
teadja-inime
Postitusi: 38
Liitunud: T Aug 21, 2007 1:55 pm

Postitus Postitas asjamees »

1.6 mootoriga on vist juba superbeetle. Ja tuuning peaks ka olema aftermarket.
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

Tehasest pole kunagi mingit tjuuningu-põrrasid välja lastud. Lisavarustus piirdus nendel (üldisemalt) katuse-pagaasnikust ja "konditsioneerist" küljeaknale.
Välimuse järgi on see mingi saksa "omalooming", et (netaipohh) avarii puhul tuleb kogu see ilu maha katkuda ja standart-variant taastada või hakata endal klaasriiest voolima hakkata.
Mina jagaks selle asjanduse siiski "super-beetle"'i alla, vaadates esiklaasi ja armatuuri, aga kindel ja täpne superi tuvastamine käib esisillast - tal keerdvedrud all.
Ja hind on suhteliselt väike tjuuning variandi jaoks...
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Postitus Postitas Teet »

Style kirjutas:Ja hind on suhteliselt väike tjuuning variandi jaoks...
oleneb, kas tjuunimist lugeda auto rikkumiseks või mitte. Antud eksemplari puhul loeks ma seda masina jäädavaks rikkumiseks. Kere külge keevitatud poritiivad, ilmselt vaigust ehitatud "stanged" jms on väga lühinägelik ehitamine ja ise väldiks taolisi aretisi - nagu juba Andres mainis, on selline sõiduk õnnetuse korral jama. Lisaks on küsitav, kui kvaliteetselt keretööd tehtud on - on võimalik, et nt keevitatud tiivad hakkavad liitekohast pragunema - või pääseb niiskus altpoolt (mis on väga tõenäoline) ligi ning liitekohta teeb roosteuss pesa.

aga superbeetle on põrnikas nagu iga teinegi. Abiks wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Super_Beetle
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Vasta