Esiklaas

põrnikate ümber käiv elu

Moderaator: ingmar

Vasta
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Esiklaas

Postitus Postitas tobre »

Hei,

71. aasta 1200-l on esiklaas keskelt katki ning on vaja uut. Uurisin Tartust ühest autoklaasidega tegelevast firmast ning nemad väidavad raudpolt, et klaas ei ole kumer. Mina ütlen, et on küll. Kas me räägime üksteisest mööda või mul on asjast vale arusaam?

Põrnikas siis selline:
http://picasaweb.google.com/tobre6/PRni ... 4847844434
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Esiklaas

Postitus Postitas Style »

tobre kirjutas:Hei,

71. aasta 1200-l on esiklaas keskelt katki ning on vaja uut. Uurisin Tartust ühest autoklaasidega tegelevast firmast ning nemad väidavad raudpolt, et klaas ei ole kumer. Mina ütlen, et on küll. Kas me räägime üksteisest mööda või mul on asjast vale arusaam?

Põrnikas siis selline:
http://picasaweb.google.com/tobre6/PRni ... 4847844434
Kui me vaatame seda pilti ( http://bp3.blogger.com/_H94-CO6OuHg/SIE ... 190%29.jpg ), siis ikka pole kumer...

Siin on Põrra välimääraja - kumer klaas on ainult 1303-l
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tobre »

Tänud kiire vastuse eest, siis tellin klaasi ära. :)
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Postitus Postitas Teet »

minu silma järgi on mu '65 ja '66 esiklaasid küll kumerad. Õhtul viskan õige huvipärast loodi kui "sileda pulga" ühele peale.
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

kõik klaasid on kumerad, väidetavalt. aga vanadel on kumerus imeväike.
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tobre »

ingmar kirjutas:kõik klaasid on kumerad, väidetavalt. aga vanadel on kumerus imeväike.
Põhimõtteliselt öeldakse selle kohta siis sirge klaas?
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Postitus Postitas Teet »

kaesin '66 tuuleklaasi ja polnud abivahendeid vajagi, et kumeruse olemasolus veenduda. Muidugi defineerimine on iseküsimus - et mispidi kumeruse tõttu klaasi kumeraks lugeda :)
aga "tasapinnaline tripleksklaas" (mis nt sääl mainitud on: http://www.autoklaas.ee/) ei ole ikka õige asi.
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
90Deville
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 31
Liitunud: L Apr 19, 2008 11:28 am
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Postitus Postitas 90Deville »

Jah, veidi kumerad on nad köik, kuid üks neist (ilmselt siis see1303) on juba silmaga nähtavalt vägagi kumer ja üksjagu suurem ka. Vöiks lausa öelda, et nagu noor panoraamklaas. Tuu keerab nagu katuse poole kah ära. Tavalisel pörral ei ole see kumerus nii silmatorkav.
Edit: Ahjaa, mind lolli, taipasin alles nüüd su pilti vaadata ja sul ongi see suurem ja kumeram variant. Tavaline on selline:
Manused
SP_A0293.jpg
SP_A0293.jpg (165.13 KiB) Vaadatud 16690 korda
beach buggy is sleeping right now....
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tobre »

90Deville kirjutas:Jah, veidi kumerad on nad köik, kuid üks neist (ilmselt siis see1303) on juba silmaga nähtavalt vägagi kumer ja üksjagu suurem ka. Vöiks lausa öelda, et nagu noor panoraamklaas. Tuu keerab nagu katuse poole kah ära. Tavalisel pörral ei ole see kumerus nii silmatorkav.
Edit: Ahjaa, mind lolli, taipasin alles nüüd su pilti vaadata ja sul ongi see suurem ja kumeram variant. Tavaline on selline:
Hmm, aga mul tundub ju samasugune olevat? Ma nüüd ei teagi, see autoklaas.ee-s räägiti, et nad ikka katasloogi järgi tellivad. Ja sealt siis öeldi, et sellele margile sirge klaas. No selles ongi probleem, et kui väikse kumerusega lugeda sirgeks nende arust.
90Deville
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 31
Liitunud: L Apr 19, 2008 11:28 am
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Postitus Postitas 90Deville »

Nüüd su pilte korralikult vaadates jääb jah mulje et sama klaas sul, hakkan vist pimedaks ka juba jääma, tuleb vist valget keppi ostma minna enne kui hilja...Aga siis sa saad ilmselt ikka öige klaasi, sest see on see sirgem variant. Kumeram on selline:
Manused
8170033989.jpg
8170033989.jpg (61.15 KiB) Vaadatud 16664 korda
beach buggy is sleeping right now....
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tobre »

90Deville kirjutas:Nüüd su pilte korralikult vaadates jääb jah mulje et sama klaas sul, hakkan vist pimedaks ka juba jääma, tuleb vist valget keppi ostma minna enne kui hilja...Aga siis sa saad ilmselt ikka öige klaasi, sest see on see sirgem variant. Kumeram on selline:
:) Tänud, ma loodan ka. Järgmine teisipäeval peaks klaas kohal olema, eks siis annan teada, kuidas on. :)
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tobre »

Nonii, sain siis klaasi kätte. Täpselt selline nagu vaja oli. Üleval ääres siis ka veel tume sujuvalt heledamaks üleminekuga päikesevari. Hind oli klaasil 998 krooni. Tihendi saab ka, maksab umbes 300 krooni. Pole vist väga paha. :)

Tõnis
tobre
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 76
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:50 pm
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tobre »

Kui kedagi äkki huvitab, siis esiklaas näeb välja selline:

http://lh3.ggpht.com/tobre6/SJbuQF3URtI ... imgmax=576

Ühesõnaga nimetatud kohast tellimine toimis. Hetkel on küll peal vana tihend, aga sealt kaudu saab tihendeid ka, kui vaja.
Vasta