T2 1600, 1978.a - Subaru südamega

Sõidad millegagi ringi? Kuuri all vedeleb veel 2 luukeret? Tee pildid, riputa üles, kirjuta jutt juurde et kust said, miks said, mida edasi teed jne...

Moderaator: ingmar

Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

T2 1600, 1978.a - Subaru südamega

Postitus Postitas tiblu »

VW T2 1600 1978.a buss.

Sai ostetud poolelioleva projektina. Keretööd olid hästi tehtud ja mootor kapremondist tulnud - seisab riiulis. Vaja masin kokku panna.

Helge unistus on juba suvel ringi sõita. Ei tundu võimatu, vähemalt hetkel mitte.

Igatahes, hetkel on joovastus suur :wink:
Manused
Alustame siit, pange aeg käima...
Alustame siit, pange aeg käima...
vwt2160078.jpg (143.73 KiB) Vaadatud 31471 korda
Viimati muutis tiblu, P Juul 21, 2019 10:55 pm, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Nii, asja on liigutatud tugevasti ja on tulnud välja kõiksugu üllatusi.
Alustame sellest, et inimesed on bussil teinud korraliku keretöö, aga nii palju ei saanud, et värvimise ajaks oleks 10 kruviga kinnitatud armatuuri ära võtnud, armatuuri tagant puhta värvimata, aknaid ette pannes on aknapostidelt värvi maha nüsinud ehk värvimise alustöö on jama olnud.
Vähe sellest, isegi suunatulesid ei saanud ära võtta, võtsin ära, ilusad vana värvi ringid ümber. Selle tegime korda (Y).
Esimesi põhjaplekke vahetades on relakaga põhja alt jooksvasse juhtmepunti lastud, aga selle prandamine ei võta tükki küljest.
Hetkel seis selline, et korrosioonitõrjet sai hoolega tehtud, buss tilgub igast otsast. Ootab nüüd, et tagumine salong saaks sisustatud. Ja loomulikult varuosi ootame.
Igatahes, hoog ei rauge hoolimata üllatustest.
Eurotrip on 2009 suvi.
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

OT: Kadestan inimesi, kellel on nii suur ruum tegutsemiseks...
Teet
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 749
Liitunud: R Juun 09, 2006 7:43 pm
Asukoht: Jälgimäe, Saku vald

Postitus Postitas Teet »

kahjuks on jah nii, et "äsja tehtud keretöödega" masinat on suur risk osta - nt matistamata pinnale kaetud värv koorub maha/mullitab alles hiljem ja ka rooste peale mäksitud pahtel annab aluspinna kehvast tervisest teada alles mõne aasta pärast. Mul üks mosu käsil, kus pea iga detaili pahteldamine on (ebameeldiva) "ohhoo-efekti" andnud...

kuidas süütepooliga on? Ma valmis mootoriosade eest klubiliste "aitähhe" vastu võtma - aga jagatakse neid kole kitsilt / harva :)
poolid on küll lihtsal tehnikal / karbussmootoritel vahetatavad (ma nt mosu pooli peale proovinud) - aga teadjad mehed räägivad, et valel masinal võib pooli tööiga siiski kole lühikeseks jääda.

terv,
Teet
alias 13piisab
'66 liikvel ja '65 jätkuvalt "keretööde järgsel komplekteerimisel"
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Teet kirjutas: kuidas süütepooliga on? Ma valmis mootoriosade eest klubiliste "aitähhe" vastu võtma - aga jagatakse neid kole kitsilt / harva :)
poolid on küll lihtsal tehnikal / karbussmootoritel vahetatavad (ma nt mosu pooli peale proovinud) - aga teadjad mehed räägivad, et valel masinal võib pooli tööiga siiski kole lühikeseks jääda.

terv,
Teet
Süütepooli sain Style-i kaudu kui ma ei eksi.
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Progress

Postitus Postitas tiblu »

Niisiis, olen jõudnud faasi kus ma enam ei võta kõike laiali vaid hakkan varsti kokku panema.
Müranud salongidetailide (istmed, armatuur, roolisammas, pedaalid, kellad jne jne) puhastamise ja värviettevalmistusega. Viskasin pildi ka krunditud pudinatest, pildilt on puudu armatuuri alumine osa, sest see kuivas alles. Sai teist kivikaitsmega krobeliseks tehtud nagu originaalis. Mõne jubina puhastamine võttis kauem kui teise. Näiteks süüteluku ümber olev plastkorpus võttis 2h kuna eelmine omanik polnud seda värvimiseks kinni katnud. Puhastama pidi lihvimispastaga, sest nitrolahusti tegi plastmassi vedelaks ja tekstuur tahtis selle tõttu kaduma minna. "Kellade" komplekt nagu uus, sai 2-st kokku pandud. Bling-Bling!
Lähitulevik näeb ette peale värvimist nina kokku panemist ja istmete taaskatmist nahaga. Võiks ta siis jooksma panna ja seejärel tegeleda reisijateruumi ehitamisega.
Hoogu juurde!
Manused
Salongi pudinad ja istmeraamid.
Salongi pudinad ja istmeraamid.
pudinad.jpg (110.29 KiB) Vaadatud 30710 korda
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Olen jõudnud vaikselt salongipudinate värviettevalmistusest elektrisüsteemini. Vaatasin, et keretööde ajal on lastud relakaga magistraali sisse, alguses ajasin otsad uuesti kokku, kuid lõpuks otsustasin ikkagi kogu kimbu uue teha. Ja hea otsus ta oli, võtnud põhikimbu põhja alt ära, leidsin mitu punkti kus lüüs oli juba kaablilt maha kulunud ja lühist jäi vaid oodata. Enamus siukesi kohti olid paigus, kus "juhtmevoolik" läheb läbi põhjatala. Siit moraal: läbiviigud tuleb korralikult turvata.
Würthist tuleb värvilist traati, siis paneb põrandal vana järgi samasuguse kokku ja elu on lill :wink:
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

ROAR!!

Postitus Postitas tiblu »

Grrr.. sõitsin siin "rulaga" natuke auto all ringi seoses käsipiduritrosside kanalite remondiga. Üllatus-üllatus, külgmise lükandukse alumine serv täiesti värvimata, punane krunt karjub silma. See on muide ainult üks näide.
Minu ettepanek - kui ei viitsi kodanikud teha, siis ärge tehke üldse. Üle jala pole mõtet. Samas ma teadsin, et riskin selliste asjadega kui ta sellisena ostsin, ajudele käib ikka. Keegi teab, kes värvis, siis andku nimi üles, hoiatuseks, et seal pole vaja enam värvida lasta.
Üldiselt on nii, et suur vaev on nähtud keevitamisega, aga viimistluse jaoks pole võhma jätkunud. Kurb aga tõsi, ilmselt kui sõitma saan, läheb uuesti üle värvimisele.
eivalj
teadja-inime
teadja-inime
Postitusi: 35
Liitunud: E Sept 29, 2008 12:10 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas eivalj »

kas sul on koos sõitjateruumiga variant?
Kui ei, siis on sul äkki soovitusi, kust saada tagumisi salongidetaile. mul nimelt akendga küll, kuid kolmeistmeliseks kaubikuks registreeritud. Käisin ARK-is küsimas öeldi, et kuuekohaliseks saada pole probleem, aga kui mahtuniversaaliks tahta, siis peab sikutamiskatsetele minema. Kuid kui orig sisu saada, siis peab ta sealt läbi ikka minema.
T-2 74a
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

eivalj kirjutas:kas sul on koos sõitjateruumiga variant?
Kui ei, siis on sul äkki soovitusi, kust saada tagumisi salongidetaile. mul nimelt akendga küll, kuid kolmeistmeliseks kaubikuks registreeritud. Käisin ARK-is küsimas öeldi, et kuuekohaliseks saada pole probleem, aga kui mahtuniversaaliks tahta, siis peab sikutamiskatsetele minema. Kuid kui orig sisu saada, siis peab ta sealt läbi ikka minema.
Hea küsimus. Originaalis seal istmeid polnud, vähemalt mina ei näinud. Küll on olemas turvavööde kinnituskohad, aga see vist isegi ilma akendeta bussil.
Mul on registreeritud 3+3 kohta eelmise omaniku poolt. Mulle piisab 6 kohta ja seega pole detailselt uurinud universaaliks registreerimist.
Detailid, ma otsiksin kuskilt roostetanud bussi, samas kiikaks ka sisse veebipoodidesse. Foorumis kukil vastav teema ka. Endal pole veel salongi jubinate otsimiseks läinud, sest tagumine osa tuleb "omalooming" ehk siis ei aja seal originaali taga. Teen teda matkabussiks.
Hoogu juurde!
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Päike tuli välja ja miskit jagu teotahet on tulnud tagasi. Uus elektripunt on alla, aga nüüd tuleks tarbijaid sinna ühendama hakata. Selle eelduseks on, et mu esi-salongi pudinad saavad värvitud. See saab tehtud järgmise nädala sees.
Tegelesin seniks natuke puutööga - teen uue mootoriruumi müramatte hoidva Soome papist plaadi. Originaalist olid ainult mõned tükid alles. Kuju välja lõigatud, sobitatud nüüd on ainult lüüa augurauaga 415 auku ja värvida.
Hoogu juurde kõigile!
Manused
Kohvipaus elektriskeemiga.
Kohvipaus elektriskeemiga.
000010.jpg (85.28 KiB) Vaadatud 29833 korda
Ainult 415 auku ja värvimine veel...
Ainult 415 auku ja värvimine veel...
myrasummutus_mattide_kate.jpg (82.45 KiB) Vaadatud 29845 korda
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Nagu kere teemas näha võis, hakkas muret pakkuma katkised "püksid". Kere kodanikud keevitasid, kui juba asja juures olid, võinud siis pükse ka lappida - siiski mitte. Mis halvasti, see paremini :)
Kalkuleerisin, arvutasin, mõõdistasin ja tulemuseks sain, et käigukast eest ära ning saab sääred kere küljes olles parandada. Kere ja torsiooni tala vahel on kõik ok, vöökoha lõikan alt lahti ja proovin keevitada all olevana. Minu situatsioonis tundub see kõige mõistlikum lahendus, tervena pükse alt väga lihtsalt kätte ei saa ja tundub, et see vaev ei tasu ära. Arvutasin, et isegi kui tala lõigata läbi vöökoha juurest, siiski ei mahu sääred torsiooni ja kere vahelt läbi, sest lähevad otsast laiemaks. Pealegi, kere ja torsiooni vahelt on kõik tip-top, ainult otsad on halvad.
Peale käigukasti eemaldamist vaatasin, et ka piduritorud/voolikud/kinnitused pole teab mis heas korras ning käigukasti kohalt on kere täiesti roostevabastamata - õnneks pinnarooste. Tuleb kerge terashari, roostesurm ja värv - tehtud!
Piduritorud keerasin enamuse juba alt ära, vaja uued vorpida või lasta teha, seda, kes teeks, ei tea (?).
Ahjaa, piltidelt väib näha ka, et küttesüsteemi kaablite kinnitused tulid uued teha.
Esiistmed läksid katmisele ja salongipudinad tulid värvist tagasi. Andsin kaasa mati värvi armatuuri jaoks, aga sain tagasi päris bling-bling vidina. Egas midagi, vaja aastaringselt päikeseprillidega sõita :wink:

Progresseerun vaikselt, aga sõbrad käivad ikka vaatamas ja küsivad, et mida ma tegelikult garaa?is teen, buss näeb ikka sama välja. :roll:
Manused
Püksid rebadel
Püksid rebadel
IMG_0048.jpg (104.81 KiB) Vaadatud 29671 korda
Püksid rebadel 2
Püksid rebadel 2
IMG_0064.jpg (116.34 KiB) Vaadatud 29671 korda
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

ega see auto ehitamine ongi nii, et kõrvalt vaatajana ei saagi alati aimu töö mahust. Kui millegi suure ja silmatorkavaga pole hakkama saanud, siis tundub et midagi polegi tehtud ;) tean omast käest.

aga tublit tööd teed, ikka vaikselt aga kindlalt ;)

Jätka samas vaimus...edu ja jaksu
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

piduritorudega nii et kui kellelgi sõbral otste pressimise komplekti pole siis kas ostad selle omale või lased pressida. Tartus on selline pood nagu ("Fixus mustamäe" ) neid päris mitmes eesti nurgas. Ja kui sealt toru ostma minna siis küsitakse kui pikka vaja ja mis otstega......minnakse nurga taha ja vorbitakse se kiiruga valmis justkui oleks riiulilt võetud :D Hind on OK...
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

Sõber käis garaa?ist läbi ja jättis endast auto ninale jägneva sildi. Head huumorit olen alati kõrgelt hinnanud :lol:
Manused
LOL
LOL
huumor.jpg (37.98 KiB) Vaadatud 29572 korda
Vasta