aastast '73 VW 1300

Sõidad millegagi ringi? Kuuri all vedeleb veel 2 luukeret? Tee pildid, riputa üles, kirjuta jutt juurde et kust said, miks said, mida edasi teed jne...

Moderaator: ingmar

Kasutaja avatar
hgl
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
Postitusi: 59
Liitunud: E Aug 27, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas hgl »

Kauneid jõule kõigile!
Pole juba pikemat aega saanud mahti (ei ole viitsinud :D) siia kirjutada. Aga nüüd siis täna vaatasin, et oleks tore päev selle tegemiseks, eriti kuna just lõppes Mul Põrraga üks pikem kruiis.
Ühesõnaga on olnud tegelikult suhteliselt tegus aeg. Vahepeal avastasime koos vanaisaga, et Põrral plokikaas läbi, kuid oh seda õnne kui tuli välja, et tegelikult oli asi klappides ja pärast lihvimist sai asi jonksu, vähemalt esialgu. Kui kui mootor taaskord koos ja peale vinnatud siis tuli välja, et ikka ei tööta korralikult esimene ja teine silinder. Ega siis muud midagi , kui tuli uuesti maha kakkuda. Seekord otsustasime silindrite sisse ka kaeda :D ja oh seda üllatust kui tuli välja, et kolvirõngastel on ligi 2 või 3 (vot enam ei meenu kahjuks) millimeetrine vahe :D kihku kähku hakkasin otsima uusi rõngaid ja topelt kiitused Muhumaale herr Priidule kiire tegutsemise eest. Saime kokkuleppele ja sama päeva õhtuks olid rõngad bussiteenust kasutades saadetud Tartu. Eelneval õhtul aga oli Mu vanaisa tulnud sellisele ideele, et võiks panna peale GAZ 51 kolvirõngad, mis olid küll pool milli paksemad ja 3 milli suuremad, kuid see ei lasknud muidugi Temasugust leidurit takistada :D ja pärast lihvimist/viilimist/käiamist oli asi olemas :D silindrite peale panemisel pidi ikka üks kurivaim kohal olema, sest Meil õnnestus purustada üks õlirõngas, nii et ei jäänud muud üle kui ikka oodata õhtut ja kuna see buss jõuab kord Muhumaalt kohale. Kella kahe ajal öösi lugesime tegevuskava lõpetatuks ja olime õnnelikud, kuna silindrid peal ja mootor taas komplektne. Järgmine päev tegelesime väheke eelmisel päeval pooleli jäänud keevitustöödega, mis olid Mu meelest väga edukad (Y) Kuid no kuidas saab siis ometi nii vana masin korralikult tööle hakata :D etskae imet ja üllatust, mis Meid tabas. Kui olime moto peale asetanud ja kõik paika seadnud ning käivitasime siis (kindlasti arvate, et need vene massina rõngad ei sobinud) ei tahtnud enam vungata kolmas ja neljas silinder. Nagu oleks vool lausa ära kadunud nende seest. eriti jama. Nüüd Ma siis ikka vähehaaval kulgen Temaga, sest on ju ikkagi jõulud :D On oht, et asi seisneb sisselaske trakti ja kollektori ühendusmuhvis, mis on kummist ja seetõttu ka ajahambast räsitud. Eks näis. Vahepeal avastasin, et täistuled puuduvad, sest relee on läbi (Y) ja tagaklaasi soojendus võiks ka ehk tööle hakata. Masin ise läks tänasel päeval soojaks täitsa tublisti. Ja isegi pärast ca 230 km läbimist ei olnud mingit muret :D Akendel on Mu Põrral natuke need üleskerimis seadmed rikkis, nii et kui rohkem raputab siis põrutab lahti aknad ja tuul hakkab seal undama ja sisse pugema. Eks hoian Teid kursis kuidas olukord edeneb :D
Kasutaja avatar
hgl
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
Postitusi: 59
Liitunud: E Aug 27, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas hgl »

Tere hommikust!
Eile sain tänu mitme abivalmis tuttava abiga oma Põrrale kulmud. Siinkohal sooviks tänu avaldada herr martr ja ühele oma kolleegile :P Tänkju Tänkju 8) Lisan pildi kah, milline Mu Kuldne Kangelane nüüd paistab. Natuke tulmune on, kuid see käib rohkem nagu asja juurde.
Manused
Selline Ta nüüd on
Selline Ta nüüd on
kulmudega_prr.JPG (79.91 KiB) Vaadatud 9571 korda
Kasutaja avatar
hgl
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
Postitusi: 59
Liitunud: E Aug 27, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas hgl »

Tere!

Mõtlesin ka enda masina muutustest kirjutada väheke ja mõne pildi lisada.. Ühesõnaga möödunud nädalavahetusel s.o 29-31.08.2008 on toime pandud kuritegu. Keegi on kunstipärakuliselt Mu Põrnikat uuendanud. Eks 1 pilt ütleb rohkem, kui 100 sõna, siis lisan ka mõned pildid. Asi leidis aset Tartus Uus 5 maja kõrval.
Manused
Midagi segast
Midagi segast
IMG_1135.JPG (87.44 KiB) Vaadatud 9276 korda
midagi veel segasemat
midagi veel segasemat
IMG_1136.JPG (82.12 KiB) Vaadatud 9276 korda
ja et asi oleks ikka täiuslik..
ja et asi oleks ikka täiuslik..
IMG_1137.JPG (69.22 KiB) Vaadatud 9276 korda
Kasutaja avatar
tiblu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 199
Liitunud: L Aug 11, 2007 10:11 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas tiblu »

No see on nüüd küll nõme. Inimesed on ikka jubedad loomad.
jossu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 193
Liitunud: T Aug 22, 2006 5:07 pm
Asukoht: Tartu/Kuressaare

Postitus Postitas jossu »

No sellise asjaga olen isegi kokku puutunud, Sellised Sitavaresed nolgid tuleb põrnikale sappa lohisema panna, ja pikaks teekonnaks...
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

Kas see auto nüüdseks omanikku vahetanud ja teema tuleb sulgeda?
Kasutaja avatar
hgl
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
teeb vahet tõukurvarda düüsil ja jagajal
Postitusi: 59
Liitunud: E Aug 27, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas hgl »

tundub nagu võiks vist seda teha jah, tänan :wink:
Vasta