Ei kiirenda buss (ja veel lisaküsimusi)

bussid kuni aastani '79 ehk esimene ja teine keremudel

Moderaator: ingmar

Vasta
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Ei kiirenda buss (ja veel lisaküsimusi)

Postitus Postitas Style »

Kas on kellegil ATM buss? Või kasvõi Põrnikas? Kui hästi see teil kiirendab?
Nimelt, täna sai esimene enam-vähem tõsine sõit tehtud - tervet 20 km sõidetud. Kuni 50 saab normaalselt kiirendada, peale seda (lülitub 3.käik automaadil) venib ja venib. Kui veel, netaipohh, natukesegi ülesmäge - ei sõidagi kiiremini! Sirgel siledal teel sain siiski 95 km/h spidole, kuid mitte enam. Kas see vähevõitu ei ole 2-le mootorile? Tühikäigul ja rattad õhus väntab mootor nii et vähe.
Üks küsimus veel: kuidas annavad endast teada otsa lõppevad veovõlli otsad? Mul mingitel kiirustel lõi imeliku uriseva hääle sisse, laagrid need ei ole. Ja kostis tagant.
Ja kui juba küsimiseks läks (see küll teise osakonna teema): kas T2-l ka ventilaator puudub? Et seda saaks armatuurist eri kiirustele lülitada? Ma enda vanast üldse ei mäleta, kuid tundub, et siiski oli...
Kasutaja avatar
saar
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 168
Liitunud: T Dets 30, 2003 12:19 am
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas saar »

Mul buss, 2.0 ja automaat. Kuni 100km/h läheb edasi jõudsalt. Ehk 100 kätte saada pole probleem, rohkem ei ole proovinud ja ei tunne huvi ka. 80ga niigi hea kulgeda. Aga vajadusel ei pea punnitama, et 95 kätte saada.

Paar aastat tagasi oli umbes sama, et ei tahtnud 70st kiiremini liikuda.
Sai tehtud traditsioonilised asjad: uued küünlad, süüde paika, klapivahed, karpad puhastatud, uued küünlajuhtmed. Ja sai parem. Eelmisel suvel sai ka pidurivõimu voolik uuendatud (3nda sisselaske peal). Praegu kütusekulu maanteel 12,5l 100km kohta.


Teisele küsimusele vastust ei tea.

Aga kolmas: mis ventilaator? Mul on taga üks ventilaator, mis salongikütte jaoks mõeldud on ja sellel on ainult üks kiirus (ja üks seismine).
maru rahulik!
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

Tänud vastamast...
Küünlad on uued, juhtmed ka. Mootor - pritse, klapivahesi pole vaadanud - peal (väidetavasti) vast remotud mootor. Vakuum tundub ka korralik olema. Proovin ehk küttefiltri ära vahetada...
Ventikast: mul teisel (doonor) T3-l on hoobade kõrval nupp, kus mitu kiirust peal. Ei olnud täna aega otsida, kuhu juhtmed lähvad.
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

osta eetrit (stardiabi vist ta nimi, spray purk, mida lastakse külmaga õhufiltrisse parema käivituse saamiseks), pane mootor käima ja lase õhuga kõik liitekohad (kus ntx on tihend võib vähemalt peaks olema) üle. kui mõne koha peal mootori töö märgatavalt paraneb, siis selle koha peal on leke.

#2 - t2'hel pole ventikas reguleeritav. ON ja OFF on ainukesed võimalused
pppp
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 80
Liitunud: N Sept 28, 2006 5:09 pm
Asukoht: Tln

Re: Ei kiirenda buss (ja veel lisaküsimusi)

Postitus Postitas pppp »

Style kirjutas:Kuni 50 saab normaalselt kiirendada, peale seda (lülitub 3.käik automaadil) venib ja venib. Kui veel, netaipohh, natukesegi ülesmäge - ei sõidagi kiiremini!
Kui parema jalaga vähe äkilisemalt pedaali allapoole suruda, siis kickdowni ei tule?
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Ei kiirenda buss (ja veel lisaküsimusi)

Postitus Postitas Style »

pppp kirjutas:
Style kirjutas:Kuni 50 saab normaalselt kiirendada, peale seda (lülitub 3.käik automaadil) venib ja venib. Kui veel, netaipohh, natukesegi ülesmäge - ei sõidagi kiiremini!
Kui parema jalaga vähe äkilisemalt pedaali allapoole suruda, siis kickdowni ei tule?
Eip... Ei usu, et sel asjandusel selline funktsioon üldse on...
pppp
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 80
Liitunud: N Sept 28, 2006 5:09 pm
Asukoht: Tln

Re: Ei kiirenda buss (ja veel lisaküsimusi)

Postitus Postitas pppp »

010-tüüpi VW aut. kastil (mida kasutati kahe esimese generatsiooni Golfidel ja mille nö. käigukasti osa näikse T2 NE,NF,NG tähisega kastidega suures osas kattuvat, kui varuosakataloogi uskuda) on taoline funktsioon igal juhul täiesti olemas - maanteel peaaegu 90-ga sõites laksab veel 2. käigu sisse, kui pedaal kiirelt täiesti põrandasse suruda :)
Aga noh, võib-olla on bussidel too featuur mingitel kaalutlustel ära disabletud.
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

Siis on mul äkki miskit valesti kokku pandud?..
pppp
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 80
Liitunud: N Sept 28, 2006 5:09 pm
Asukoht: Tln

Postitus Postitas pppp »

Äkki on gaasitross lihtsalt valesti regullitud?
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

pppp kirjutas:Äkki on gaasitross lihtsalt valesti regullitud?
Täiesti võimalik, endal ka kahtlused. Tross on lapitud eelmise peremehe poolt. Uut ei suuda nii lihtsalt leida...
Kasutaja avatar
saar
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 168
Liitunud: T Dets 30, 2003 12:19 am
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas saar »

Vaat vaat jah: kui leiad kuskilt 2.0 bussi gaasitrossi (ma mõtlen mõnest poest), siis anna vihje :)

Ise ka otsisin, aga ei leidnud mitte...
maru rahulik!
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

saar kirjutas:Vaat vaat jah: kui leiad kuskilt 2.0 bussi gaasitrossi (ma mõtlen mõnest poest), siis anna vihje :)

Ise ka otsisin, aga ei leidnud mitte...
Meil on need siiski erinevad: endale vist ikka leian (tross ilma kõrita - 3005mm), aga T2-le on pikkus 2870mm, ja seda ei paista kuskilt esialgu...
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ingmar »

kui õiget mõõtu poes pole aga väga on vaja, on ju alati lahendus olemas - tavaline tross. osta, lõika nii pikaks kui vaja, ja olemas.
Vasta