originaal AM raadiole FM peale?

mitte otseselt muude teemade alla minev mula :)

Moderaator: ingmar

Vasta
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

originaal AM raadiole FM peale?

Postitus Postitas martr »

Terv,

selline küsimus, kas kellegil on olnud võimalus oma vanale AM originaalraadiole FM peale panna.
Mul bussis ei ole ka kassettika auku - ainult AM.

kunagi ma oma Raditehnika'le panin Marja poe vastas, aga seda kohta vist seal pole enam ja kas autoraadiole ka selline võimalus üldse on?

kuskilt foorumist lugesin veel, et on pandud 3,5 pistik kuidagi AM kivi külge, et raadio lahti keerates saab mingist cd või mp3 playerist sinna sisendada kohe?

et kas keellegil on ja keegi äkki teab kohta kus tehakse!


Päikest
juss
kaine mõistus
kaine mõistus
Postitusi: 32
Liitunud: K Jaan 07, 2004 10:08 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas juss »

Kas pead silmas raadiojaama mitte muusikariista (kus kuuleb näiteks Vikerraadiot).
Sellisel juhul oli Marja poe vastas Tehnoturg ja asuvad nad nüüd Paavli 5A. (vt. ka www.tehnoturg.ee)
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas martr »

pilt ka, mul seda U nuppu ei ole ja seega ei ole ka FM sagedust. ET saaks selle L nupu alla FM sagedusskeemi ühendada kuidagi või siis välja tuua nö. playeri pistiku
Manused
raadio.jpg
raadio.jpg (21.35 KiB) Vaadatud 11172 korda
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas Style »

automoto foorumis oli mõni kuu tagasi sellest juttu. Või, tegelt ikkagi vene UKV-le FM-i lisamine...
Jutu tulemuseks oli, et saab mingi mooduli Tevalost.

Aga kesklainele vist ikka ultralühikest külge ei pane: vastuvõtjad on täitsa erinevad. Tuleb siis UKV (FM) vastuvõtja armatuuri alla peita ja sealt väljundit olemasolevasse riista sisse tuua. Jääb küsimuseks, kuidas laineid omavahel ümber lülitada...
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: originaal AM raadiole FM peale?

Postitus Postitas martr »

vanale temale lõpp.
mina sain juba omajagu aega tagasi oma AM raadiole 3,5 mm pistiku seest välja toodud, ehk siis sisendi.
Keerad raadio nupust lahti ja torkad juhtme otsa ükspuha, mis mängija, millel tavaline kõrvaklapi väljund ja muusika tuleb!
Ostsin endale kohe ka telefoni sellise, mis mängib muusikat ja nii on iga kord kui autosse istun midagi mängima panna.Ja kvaliteet on täpselt sellina nagu '77 AM sageduselt tulla võis, isegi parem - mono on ma mõtlen just.
Igatahes seal midagi keerulist ei ole ja kui huvi on siis võin paar pilti ka siia juurde teha!
Viimati muutis martr, P Juul 04, 2010 2:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Style
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 1171
Liitunud: R Mär 26, 2004 6:54 pm
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: originaal AM raadiole FM peale?

Postitus Postitas Style »

Pildid ja jutt ei tee kunagi halba :wink:
Aga monost... Oma kogemuste järgi: ega bussiga sõites ei kuule suurt üldse midagi, mis mölakarbist kostub :lol: rääkimata stereo-efektidest
Kasutaja avatar
ingmar
Über-Vaataja
Über-Vaataja
Postitusi: 2380
Liitunud: E Dets 08, 2003 10:53 am
Asukoht: Liikva, Harjumaa
Kontakt:

Re: originaal AM raadiole FM peale?

Postitus Postitas ingmar »

vaidlen vastu! kastikaga sõites oli ilusti kuulda muusika. mäletan, et vanadel headel aegadel, kui sumpa korras oli, tuli vahest aken lahti teha ja kuulatada, kas mootor ikka üldse töötab. vaikne kui kurat oli... täisbussiga on jah keerulisem, seal juba sisuliselt mootor salongis möirgamas
Kasutaja avatar
martr
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 08, 2006 1:51 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: originaal AM raadiole FM peale?

Postitus Postitas martr »

Mõned pildid siis:
Selline pistik tagaküljel, mis ongi siis nagu sisendiks mõeldud:
Pilt
Pilt enne sisendjuhtme külge jootmist:
Pilt
Raadio täpne nimi:
Pilt
Kaane all oli ilusti kokuvolditud ka raadio skeem:
Pilt
Ühendus - must paks juhe on siis see uus juhe, mille varjestus läks siis maanduseks - pistiku tagantvaates vasakule alumisele klemmile, ja teine juhe siis - punane, on ehk näha, et see punane mis paksust mustast välja tuleb - läks samale klemmile, kus roosa juhe, ehk tagantpoolt pistikut vaadates - paremale ülemisele klemmile
Pilt
Pilt
Pistiku eestpoolt vaadates läks punane juhe siis vasakule üles klemmile (mitte kõige ülemisele keskmisele) ja maandus siis paremale alumisele.
Pilt

Uue juhtme teine ots siis selline - 3,5 mm pulkpistik, kõige vasakpoolsemale osale maandus ja kuna makil on 1 sisend (e. mono), siis kaks esimest e. parempoolsed on siis ühele punasele juhtmele kokku.
Pilt
ja selle juhtme otsa siis näiteks mp3 mängija, nokia telefonidel näiteks sama väljund, või mingi muu aparaat - keerad raadio lehti ja muusika tuleb!
Pilt

Ja kuuldavusest niipalu, et ikka päris korralikult annab heli, loomulikult mootor müriseb, aga mul näiteks mingid väiksed kõlarid esiuste hngede juures armatuuri all ja mängivad ikka mootori ilusti üle - ei hakka ragisema ja on ka bassi ja kõrgeid ka ilusti - täpselt nagu vanale raadiole kohane.
Mootori müra koha pealt veel seda, et mu bussil on mootoripealsel salongis lisaks sinna lõigatud vaipkattele veel cm paksune vineerplaat ja selle peal kaheks keeratud paks 200x140cm vatimadrats, mis lahtitõmmatuna voodiks on, ja sellest kohast müra ei tule eriti - ainuke koht kust tuleb on tagumise istme alt - peagi aga võtan tagumise istme re-polsterduse ette, siis on paras aeg sinna taha ka mingi pigimatt vms. kleepida!
Mobiiltelefonile on veel see eelis, et kui see pistik telefonile sappa panna, siis telefon mõtleb, et on kõrvaklapid ja laseb ka raadio käima panna ja see juhe toimib ka antennina, et olemas ka koheselt FM raadio, muidugi suurlinnadest kaugemale minnes, on raadio levi muidugi ebapiisav!
Viimati muutis martr, P Juul 04, 2010 9:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
minu buss:1977, 9 kohta, mootor 79-82, 2L: CU050205, 51KW, 1970cm3, 2 Solex PDSIT32/34
VALVESEADMED GSM koduvalve, maja ehitus, korterite remont, jalgrattad
Vant
haige
haige
Postitusi: 136
Liitunud: E Mai 26, 2008 7:14 pm

Re: originaal AM raadiole FM peale?

Postitus Postitas Vant »

kellelgi sellist raadiot müüa pole? Kasvõi ümberehitamata,
Vahetuse võimalus: teise rääkiva sõiduki vastu
Vasta