Vw 1300 1966

Sõidad millegagi ringi? Kuuri all vedeleb veel 2 luukeret? Tee pildid, riputa üles, kirjuta jutt juurde et kust said, miks said, mida edasi teed jne...

Moderaator: ingmar

Vasta
pppp
teaduskraadi kandidaat
teaduskraadi kandidaat
Postitusi: 80
Liitunud: N Sept 28, 2006 5:09 pm
Asukoht: Tln

Postitus Postitas pppp »

Mismoodi seda vedelpahtlit peale tõmmatakse? Konsistentsilt jääb see siis kuhugi tavalise "savi" ja pritspahtli vahele?
jossu
raja tänava klient
raja tänava klient
Postitusi: 193
Liitunud: T Aug 22, 2006 5:07 pm
Asukoht: Tartu/Kuressaare

Postitus Postitas jossu »

pahtlilabidaga ikka määrid peale, see viimase astme peen pahtel ikka väga vedel...
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

pppp kirjutas:Mismoodi seda vedelpahtlit peale tõmmatakse? Konsistentsilt jääb see siis kuhugi tavalise "savi" ja pritspahtli vahele?
see nagu jossu ütles jah tõmmatakse peale ikka pahtlilabidaga, kuid see pahtel on nii vedel et eriti pahtli labida peal püsida ei taha. Neid veel kahte sorti, külgedel (natuke paksem, see mis sa Jossu minujuures nägid) ja katustele kapottidele, mis täiesti nö isevalguv. Selle Pahtliga on hea anda viimast lihvi kui enamähem juba sile, lased selle pahtliga detaili üle ja pärast pika höövli või klotisiga maha lihvida(kindlasti mitte käsitsi lihvida sirgel detailil).

Tänu vedelpahtlile sain ka mina siis uksed lõpuks sirgeks, vaja ainult nüüd veel kriimud, pahtli augukesed ja servad üle vaadata ja ongi uksed tehtud :P

Täna alustasin tööd ka jahutuskoja valmistamisega, esimese käki kohta isegi kõige hullem ei tulnud, aga eks vajab veel harjutamist et klaasriide ja vaiguga midagi tõeliselt ilusat ja uhket valmis saaks :P vihjed kõigile kes kunagi proovima peaks, tehke vorm juba võimalikult hea, siis tuleb ka tulemus kordades parem...
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

nagu juba ennem mainisin siis esimene see jahutuskoda tuli ikka päris imelik ja kõver, pole hullu, harjumaine teeb meistriks :P
mõtlesin et panen siia esimesed pildid üles, pärast hea võrrelda lõpptulemusega ;)
Pilt
Pilt
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

Nagu US and A juba :D
Seal käib kah asi pahtli ja suure höövliga.
Loodame, et seisab seljas siis selline kord.
Ka minu beetle on pahtlikoorma all ja kardan et sellist plekitööd nagu sooviksin ma osta ei jõua ning ka järgmine värvimine on sarnane sinu autoga.

Olen hetkel tööl sõbra juures, kes enam kui 10a autosid värvinud ja plekksepatööd teinud ka tartu mainekaimas kohas ning seal käib asi vähe teistmoodi. Rohkem spotterit, kuumutamist, viili ja haamrit ning vähem pahtlit on seal kombeks aga eks igal ühel omad võtted ja tore et asi areneb. (Ei kahtlegi, et ka pahtliga sirgeks saab) Eeltöö osa on tal sinu tööst aga tagasihoidlikum. (Materjalide nimekiri oluliselt lühem) ja vesivärvidega värvimise tingimusi tal samuti pole.
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

kusjuures juhi uksel pole pahtlit rohkem kui 3mm seal uks lihtsalt nii laines ja kui tõmmata lauspahtli alla siis tulevad punnid välja ja siledaks teda nii väga raske saada.
Küll jah on pahtli koht kõrvalistuja poolsel uksel suurem. üritasime kah kuumutada ja välja lüüa, aga ei olnud mingit kasu, tõmbas sisse tagasi, uksel pole talasid kah sees liialt suur vetruv plekk oli :S kindlasti oleks kuidagi saanud kui plekitöös ma nii kõva käpp pole :(
aga ei usu et sealt midagi kooruma hakkaks, esiteks on kasutatud täiteks klaaskiud pahtlit, et suured lohud ära täita ja mitte kordagi pole ma pahtlit pannud üle 3 mm korraga, samas ega need kihid nüüd nii jämedad seal ju lõppkokkuvõttes pole, niikuinii 60% lihvisin maha. ja see vedelpahtel mis siis üleni läks, seda pole kuskil paksemalt kui 1,5 mm umbes.ja ega need paksud kihid üle terve ukse pole, ainult üks koht, kus tõesti paksem kiht. Aga olen hullematki näinud ja on samuti peal püsinud...
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

Eks igaüks teeb omale ja omamoodi.
Ei oska mina kah plekke sirgu lüüa paremini kui sina.
Hullemat on tõesti igaltpoolt näidata ja seisab peal kah enamasti :wink:

Omal vaid foobia igasugust eri materjalid käitumise osas meie kliimaga. St, et erinevad paisumised ja kokku tõmbamised mis tulenevad temperatuurist, järelkuivamised ja lisaks ka erinevate materjalid keemilised omadused mis vahepeal üksteist mõjutada võivad.
ziim
asjapulk
asjapulk
Postitusi: 2
Liitunud: P Dets 28, 2008 7:25 pm
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Postitus Postitas ziim »

928 pead siiski juppide päritolu nimekirjast maha tõmbama. Istmed olid 944-ja omad.

Jõudu ja jaksu edaspidiseks!
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

ziim kirjutas:928 pead siiski juppide päritolu nimekirjast maha tõmbama. Istmed olid 944-ja omad.

Jõudu ja jaksu edaspidiseks!
ok, suured tänud, millegi pärast jäid meelde et olid pärit 928`lt... pole lugu
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

Ütlesin küll et nüüd pühade ajal töökotta ei roni, kuid pühade söök ajas juba üle ja tundsin et tahaks end natukene liigutada

ehk eile veedetud tööpäeva tulemused

*uksed uuesti üle käidud
*jahutus koda "arendasin" edasi
*kapoti tõmbasin pahtli alla
* esimese juhipoolse kereküljes oleva tiivaga lõpetasin
* Kahjuks koperdasi ja komistasin taga otsa peale, mis vaja nüüd uuesti pahteldust :S :D
(ikka kaks sammu edasi ja üks tagasi)

täna sain ka uued sisemised ukse lingid ning aknatõstukite nupud...sisu hakkab kah vaikselt kokkupoole saama...keskkonsool vaja veel ehitada, aga eks ennem vaja kätt jahutuskoja peal harjutada :P
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

Esmalt: Head Uut 2009`ndat aastat

kuna aastavahetus venis pikaks ja kui ükskord normaalseks sain siis olid tohutud süümekad ning tänase päeva veetsin töökojas....

Vabandan jällegi piltide kvaliteedi poolelt, mu fotokas ikka remondis, kui kätte saan siis teen korralikumad pildid, seniks aga peab nendega leppima.

Esimesena said siis suuremad pahteldus kohad veel üle käidud, peale seda pesin auto puhtaks, heh, ei tundud isegi seda punast happekrundi värvi ära kui auto puhtaks sai lõpuks.
Pilt

Peale seda sai auto osandatud uuesti ja kinni kaetud
Pilt

peale seda läks peale esimene kiht krunti
Pilt
Pilt

Ja ega esimene ei jää ka teiseta:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pärast Kruntimist sai tehtud ka tagumised jahutus ribid valmis:
Pilt

nüüd veedan kahjuks nädala jälle tallinnas, aga kui tagasi tulen siis tuleb kõik krunt ilusti maha lihvida, parandada kohad mis on vigased ja uuesti kruntida, järgmine kord mitte endam siis filleriga vaid juba praimer krundiga.
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
jeff01
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 917
Liitunud: P Aug 03, 2008 8:32 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

väga viis, kerel kohe teine nägu :D
Kasutaja avatar
Tuul
teadja-inime
teadja-inime
Postitusi: 42
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:06 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tuul »

Hakkab ilmet võtma jah väga kihvt.
65a. Karmann Ghia 1200
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

Jah, ilmet hakkab kere võtma, kuid keegi võiks mulle üllatuse teha, et kui nüüd tagasi tartu jõuan, olekd ta tiivad siledaks aetud ja ära krunditud :P aga küll saavad ka need tehtud, kus nad pääsevad :P
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Kasutaja avatar
dexter
paranemislootuseta
paranemislootuseta
Postitusi: 531
Liitunud: P Okt 12, 2008 9:18 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas dexter »

nii tagasi tartus ja tagasi ka töökojas :P
Kuna täna tegelikult plaanis töökotta minna polnud, aga täna tulid mulle sisu mehed hinnapakkumist tegema, siis kobisin ikka töökotta ja liigutasin end juba siis kah natuke.
Esmalt sai natuke jahutus koda edasi tehtud, võib öelda et isegi vast saab asja, hetkel üldvorm antud, veel Genereetori ruum jahutus kojale külge sobitada ja veel ilu vigadega vaja tegeleda, üldkuju nagu valmis.
Sellest kahjuks unustasin pilti teha...

samuti hakkasid näpud sügelema sel ajal kui vaik kuivas ja hakkasin krunti autolt maha nühkima, midagi suurt äda ei jõudnud, aga pool katust valmis ;)

no ja kuna mul vaiguga mässamine sai otsa, kuna vajas kuivamist ja töökaaslane üritas aerograafiga tegeleda, siis ma pikalt krunti lihvida ei saanud, vaatain et mis ma ikka teen, niisama istuda ei viitsinud ja hakkasin silla detaile kokku panema, panin siis ühe poole käändmikud kokku, et näha siis kui kaugele ratas tiibadest tuleb. hetkel all 13" peugeoti veljed ja auto rippus veel õhus..ja siis läksid veljed just nö napilt koopasse ära, eks kui rataste peale saaks, siis oleks paremini aru saada...tegelikult pean ära käima ja tooma ühe uue velje ja sellega kaugust proovima...
homme tuleb treial jälle külla, seletan talle ära, kuidas tahan madaldust teha, ning loodetavasti saame ka homme aega piduri suppordite kinnituste mõõdud ära teha, et needki valmis saaksid.
mõned kehvad pildid kaa...loodan et need viimased kehvad pildid, kuna fotokas jõudis remondist tagasi ja nüüd saab jälle korralikke pilte edaspidi teha : 8) Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pilt
1966--->hea aasta, kuid aeglane...ja jääb pikaks ajaks selliseks
Vasta